February 25, 2024

Odia Express

News For Public

ଇଣ୍ତିଆନ୍ ଟିମ୍ ର ଏହି ବଡ ଖେଳାଳି ଘର୍ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାପାଇଁ ବିଦେଶରୁ ଯାଇକରି ଚଲାଇଥାନ୍ତେ ଟ୍ରକ୍ କିନ୍ତୁ ତା ପରେ..

1 min read

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ର ଭଲ ବୋଲର୍ ହରଭଜନ ସିଂଙ୍କ ବିଷୟର୍ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ , କିଛି ସମୟ୍ ପୁର୍ବରୁ ୩ ଜୁଲାଇକୁ ସେ ନିଜ ୩୮ତମ ଜନ୍ମଦିନ ମନାଇଥିଲେ , ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହରଭଜନ ସିଂଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି ଏମିତି କିଛି କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ , ହରଭଜନ ସିଂ ଓରଫ୍ ଭଜି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ସହ ବହୁତ ଦିନ ହେଲା ଯୋଡି ହୋଇଥିଲେ , କିନ୍ତୁ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ସେ ଟିମ୍ ରୁ ବାହାରେ ଥିଲେ , ସୁଚାଇଦେବୁ କି ହରଭଜନ ସିଂ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ , ସେ ବହୁତ କମ୍ ସମୟରେ ବହୁତ ନାଁ କମାଇଥିଲେ ।ହରଭଜନ ସିଂ ଇଣ୍ତିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଙ୍ଗ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ତିଆନ୍ ଟିମ୍ ତଥା ପଞ୍ଜାବ ରାଜ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ୨୦୧୨-୧୩ ର ଭୁତପୁର୍ବ ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ,  ସେ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଙ୍ଗ୍ ରେ ନିପୁଣ ଥିଲେ,  ଓ ଟେଷ୍ଟମ୍ୟାଚରେ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର୍ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ପିନର୍ ଅଟନ୍ତି

୨୦୦୦ରେ ସେ ନିଜ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁପରେ ହରଭଜନଙ୍କ ପରିବାର ଉପରୁ ମୁଖିଆ ଚାଲିଗଲା, ୨୦୦୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନି ଭଉଣୀଙ୍କ ପାଈଁ ବିବାହ ଆୟୋଜନ କଲେ,  ୨୦୦୨ ରେ କମ୍ ସେ କମ୍ ୨୦୦୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ବାହାଘର ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ,  ୨୦୦୫ ରେ ସେ ଆଉଥରେ ସେ ଆଉଥରେ ବିବାହକୁ ନେଇକରି ମିଥ୍ୟାକଥା ଫେର୍ ବଦଳ କରି ବ୍ୟାଙ୍ଗାଲୋରର ଏକ କନ୍ୟା ସହ ଯୋଡା ଗଲା,  ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଗଲା କି ସେ କିଛି ବର୍ଷ ପରେ କେବଳ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବେ , ଓ ନିଜ ପରିବାର ଦ୍ୱାରା ବଛା ହୋଇଥିବା ପଞ୍ଜାବୀ ଝିଅର ଖୋଜିବେ , ଏମିତିରେ ଦେଶରେ କ୍ରିକେଟିୟରଙ୍କ ମୁର୍ତି ଦିଆଯାଏ , ହରଭଜନ ପ୍ରଦର୍ଶନ୍ ସେହି ସରକାର ଓ ଆକର୍ଷକ ପ୍ରାୟୋଜକ ନେଇକରି ଆସିଛି

କହିଦେବୁ କି ୨୦୦୧ ରେ ଯେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍ ଭାରତ ଗ୍ରସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ , ତେବେ ଦୁହେଁ ଦେଶର ମଧ୍ୟରେ ୩ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା,  ପ୍ରଥମ୍ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତକୁ ୧୦ ୱିକେଟ୍ ହାର୍ ସାମ୍ଣା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା,  ସେମିତି ଏହାପରେ ହରଭଜନ ସିଂ ଙ୍କ ବୋଲିଙ୍ଗ୍ ଯାଦୁରେ ଭାରତ ଆଉଥରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ,  ଆଗାମୀ ଦୁହେଁ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଆଉଥରେ ନାଁ କଲା,  ଓ ଏହାର ପୁରା ଶ୍ରେୟ ଭଜିଙ୍କ ଉପରକୁ ଯାଏ , ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ହାଟ୍ରିକ୍ ନେଇଥିଲେ,  ଓ ପୁରା ସିରିଜ୍ ରେ ୩୨ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । କୁହାଯାଏ କି ସମସ୍ୟା ସହ ଲଢିକରି ଓ ପରିଶ୍ରମ କରି ଏତେ ନାଁ କମାଇବାପରେ ୨୦୧୫ ରେ ହରଭଜନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୀତା ବସରାଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ,  ଗୀତା ବସରା ବଲିଉଡ୍ ଛଡା ପଞ୍ଜାବୀ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି , ସେମାନେ ପ୍ରାୟ ୫ ବର୍ଷ ଡେଟ୍ କରିଥିଲେ

ଏବେ ତାଙ୍କ ବିବାହର ତିନି ବର୍ଷ ହୋଇସାରିଛି,  ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝିଅ ବି ଅଛି,  ଏବେ ହରଭଜନ ସିଂ ଙ୍କ ଖାସ୍ ସାଙ୍ଗ ଓ କ୍ରିକେଟିୟର୍ ରହିସାରିଥିବା ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ୱାଗ ତାଙ୍କୁ ନେଇକରି ଏକ ବଡ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ । ସେହ୍ୱାଗ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ହରଭଜନଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ,  ଓ ଲେଖିଥିଲେ କି ପରିବାରକୁ ସପୋର୍ଟ କରିବାପାଇଁ ହରଭଜନ କାନାଡା ଯାଇକରି ଟ୍ରକ୍ ଚଲାଇବା ଭାବୁଥିଲେ,  କିନ୍ତୁ ଆଜି ତାଙ୍କ ନାଁ ଦୁନିଆଁ ର୍ ଭଲ ବୋଲରଙ୍କ ସୁଚିରେ ଆସେ , ସେମିତି ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣାପଡିପାରିନାହିଁ କି ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ମଜାକ୍ ଥିଲା କିମ୍ବା ସତ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଜରିଆରେ ସେ ଦୁନିଆଁକୁ ଭଜୀଙ୍କ ନୁଆ ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଲା, ଯାହାକୁ ଶୁଣିକରି କିମ୍ବାପଢିକରି ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ମିଳିଲା,  ଓ କିଛି କରିବାର ଆଗ୍ରହଜାଗ୍ରତ ହେଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *