March 1, 2024

Odia Express

News For Public

ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଉଥଳ ପୁଥଳ ମଚାଇବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ରାହୁ ଓ କେତୁ, ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତ କରନ୍ତୁ ଉପାୟ

ଜ୍ୟୋତିଷ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରାହୁ ଓ କେତୁ କୁ ଛାୟା ଗ୍ରହ ମାନାଯାଇଛି, ଓ ଏହି ଦୁହେଁ ଗ୍ରହ ୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ଗୋଚର କରିବାର ଅଛି । ମାନେ ଏହି ଗ୍ରହ ଗୋଟେ ରାଶିରୁ ଆଉ ଏକ ରାଶିକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି , ରାହୁ ମିଥୁନ ର୍ଶିରୁ ବାହାରି ବୃଷକୁ ଯିବାକୁ ଅଛନ୍ତି । ତେବେ କେତୁ ଧନୁ ରାଶିର ବାହାରି ବିଛା ରାଶିରେ ଯାଉଛନ୍ତି , ରାହୁ ଓ କେତୁର ଗୋଚର ଦ୍ୱାରା ହେଉଥିବା ପ୍ରଭାବ ସବୁ ରାଶି ଉପରେ ପଡିବାର ଅଛି, ଜ୍ୟୋତିଷ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ର କୁହାଯାଉଛି କି ଯଦି କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି କୁଣ୍ତଳୀରେ ରାହୁ ଓ କେତୁ ଅଶୁଭ ସ୍ଥିତି ରେ ହୋଇଥାଏ , ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତି ସୁଖମୟ ଜୀବନରେ ନକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ । ଜ୍ୟୋତିଶ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରାହୁ ଓ କେତୁ ଯେବେ ଅଶୁଭ ସ୍ଥିତିରେ ହୋଇଥାନ୍ତି , ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ବ୍ୟକ୍ତିର ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପଡିଥାଏ , ଏହି ସମୟରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭୁଲ୍ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେବାକୁ ଲାଗିଥାଏ , ଯାହାର ଅସରନା କେବଳ ତାହା ଉପରେ ବରଂ ପୁରା ପରିବାର ଉପରେ ପଡିଥାଏ । ଏହା ଛଡା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ବି ମିଳିନଥାଏ , ସେମିତି ରାହୁ ଓ କେତୁର ଗୋଚର ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ରୁ ବଞ୍ଚିବାପାଇଁ ଲାଲ କିତାବରେ କୁହାଯାଈଛି, ଏହି ଉପାୟ କରିବାବାଲା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପଡିବାର ଅଛି, ଏହି ଉପାୟ କରିଲେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲାଲ କିତାବ ବିଷୟରେ ।

ଲାଲ କିତାବରେ ରାହୁ ଓ କେତୁଙ୍କୁ ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବରୁ ବଞ୍ଚିବାପାଇଁ କିଛି ଉପାୟ କୁହାଯାଉଛି , ଏଥିରୁ କିଛି ଉପାୟ ଅଛି ଯାହା ହେଲା ମାଙ୍କଡଙ୍କୁ ଗୁଡ୍ ଖୁଆଇବା ,ଏହା ଛଡା ମନ୍ଦିରରେ ଯାଇକରି କଳା କିମ୍ବା ଧଳା ରଙ୍ଗର୍ କପଡା ଦାନ କରନ୍ତୁ , ଏମିତି କରିଲେ ରାହୁ ଓ କେତୁର ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବରୁ ବଞ୍ଚିପାରିବେ ।

ଲାଲ କିତାବ ଅନୁସାରେ ଯଦି ଆପଣ ରାହୁ ଓ କେତୁର ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବରୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ରୁପାର ମୁଦି ଧାରଣ କରନ୍ତୁ , ଏହା ଛଡା ଧଳା ଫିତାରେ  ଦୁହେଁ ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠି  ବି ବାନ୍ଧିପାରିବେ , ଏହି ଉପାୟରୁ ରାହୁ କେତୁ ନକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ଦୁର କରାଯାଈପାରିବ , ମହିଳାଙ୍କ କାନରେ ସୁନାର ଆଭୁଷଣ ପିନ୍ଧିପାରିବେ । ରାହୁ ଓ କେତୁର ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପାଇଁ ଲାଲ କିତାବରେ କୁହାଯାଈଛି କି ଗରିବ ଓ ଦରକାର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ , ଦାନରୁ ରାହୁ କେତୁ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାଏ , ଓ ଏଥିରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୀବନରେ ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପଡିବାକୁ ଲାଗିଥାଏ , ଦାନ ଦେଲେ ଘରର ସୁଖ ଶାନ୍ତି ବି ଆସିଥାଏ

ଏହାଛଡା ଘରର ଲୋକଙ୍କ ଭଲ ସ୍ଂବନ୍ଧ ରଖିବାରେ ରାହୁ କେତୁ ଖରାପ ପ୍ରଭାବରୁ ବଞ୍ଚିପାରିବ । ଛାୟା ଗ୍ରହ କୁହାଯାଉଥିବା ରାହୁ ଓ କେତୁ ବକ୍ରି ହେବା ଦ୍ୱାରା ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ବଞ୍ଚିବାର ଅଛି , ତେବେ କଳା କୁକୁର ନିଜ ଘରେ ପାଳିନିଅନ୍ତୁ , ଲାଲ କିତାବ ଅନୁସାରେ ରାହୁ ଓ କେତୁ ଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ କରିବାପାଇଁ ସବୁଠାରୁ କାରଗର ଉପାୟ ଅଟେ

ଏହାର ଛଡା ଘରର ମହିଲା ଓ କୁଆଁରୀ କନ୍ୟାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତୁ , ଓ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଆଶିର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ । ଲାଲ କିତାବ ଅନୁସାରେ ନଦୀରେ କ୍ଷୀର,ଚାଉଳ, ମଧୁରୀ, ଓ ଚିନିକୁ ପ୍ରବାହିତ କରିବା ଦ୍ୱାରା ରାହୁ କେତୁ ଅଶୁଭ ପ୍ରଭାବ କମ୍ ହୋଇଥାଏ । ତାହା ସହ ଘରର ବୟସ୍କ ଙ୍କ ସେବା କରିଲେ ରାହୁ କେତୁ ଖୁସ୍ ହୋଇଥାନ୍ତି ଓ ନିଜ ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ଦେଇଥାଏ ।

ଲାଲ କିତାବରେ କୁହାଯାଇଛି କି ବାମ ହାତର ଅନାମିକା ମାନେ ଛୋଟ ଆଙ୍ଗୁଠି ପାଖରେ ଥିବା ଆଙ୍ଗୁଠି ରେ ଶୋଇବା ଆଙ୍ଗୁଠି ରେ ପିନ୍ଧିବା ଓ କେସର ବାଲା କ୍ଷିର ପିଇଲେ ନିଶ୍ଚିତ ରୁପରେ ରାହୁ ଓ କେତୁର ନକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପ୍ରଭାବରୁ କମ୍ କରାଯାଇପାରିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *