February 25, 2024

Odia Express

News For Public

ନିଜ ଜୀବନରେ କିଛି ଟେନସନ୍ କମ୍ କରିବାପାଇଁ ପଢନ୍ତୁ ଏହି ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ – ସ୍ତ୍ରୀ- କାଲି ଯେଉଁ ଭିକାରୀ, ଆସିଥିଲା ସେ ବଡ ବଦମାସ ଥିଲା, ସ୍ଵାମୀ – କଣ ପାଇଁ ? ସ୍ତ୍ରୀ – କାରଣ ସେ ମୋତେ କହିଲା..

1 min read

ଆଜି ଏହି କର୍ମବ୍ୟସ୍ତ ଜୀବନରେ କାମର ପ୍ରେସର, ଏହାର କାରଣରୁ ଆମର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ କାମର ଚିନ୍ତାରେ କଟିଯାଏ , ଆମ ମଧ୍ୟରୁ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ତ ମନେ ହିଁ ନଥିବ , ଗତ ଥର କେବେ ହସିଥିଲେ , ଯେବେ କି ହସିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ , କିନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଆମେ ଅଣଦେଖା କରିଦେଇଥାଉ ।ହସ କେବଳ ଏକ ଅନୁଭବ ନୁହେଁ | ହସିବାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ତୁମ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମେ ନିଶ୍ଚୟ ଭାବୁଛ ହସ ସହିତ ବିଶ୍ୱାସର ସମ୍ପର୍କ କ’ଣ? କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କାହାକୁ ହସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ହସନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଏହା ଦୁଇ ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଗଭୀର ସମ୍ପର୍କ ଆରମ୍ଭ କରେ | ଏହି ସମ୍ପର୍କ ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ସୃଷ୍ଟି କରେ |

୧) ସ୍ତ୍ରୀ- ମୁଁ ଘର ଛାଡିକରି ଯାଉଛି , ସ୍ୱାମୀ- ମୁଁ ନିର୍ମଳବାବାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଉଛି , ସ୍ତ୍ରୀ- ମୋତେ ମାଗିବାପାଇଁ ? ସ୍ୱାମୀ- ନା କହିବାକୁ କି ତୁମ କୃପା ମିଳିବାର ଲାଗିଛି ।

୨) ଆଜିକାଲି ଶ୍ୟାମୁ ରେ ଏତେ କାଜୁ,ବାଦାମ,ଭିଟାମିନ୍ ଓ ମିନେରାଲ୍ସ ମିଳିଥାଏ , କି ଭାବେ କି ଖାଇବାପରେ ଏକ ଚାମଚ ଶ୍ୟାମୁ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେବି ।

୩) ପ୍ରେଂଈ – ମୁଁ ତୁମକୁ ଏମିତି ପ୍ରେମ କରେ କି ଯେପରି କେବେ କିଏ ବି ତୁମକୁ କରିନଥିବ , ପ୍ରେମୀକା- କିନ୍ତୁ ମୋତେ କିଛି ଫରକ ନଜର ଆସୁନି ,

୪) ଜଣେ ମହିଳା ବେହୋସ୍ ହୋଇଗଲେ , ଡାକ୍ତର- ଇଏ ତ୍ ମରିଗଲେ,  ଯେବେ ତାଙ୍କୁ ଜଳାଇବାକୁ ନିଆଗଲା ତେବେ ସେ ଉଠିପଡିଲେ ଓ କହିଲେ ମୁଁ ବଞ୍ଚିଛି, ସ୍ୱାମୀ- ଚୁପ୍ ଚାପ୍ ଶୋଇଥା, ତୁ କଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ଜାଣିଛୁ କି , ଜଳାଅ ଜଲଦି ଜଳାଅ ଶବକୁ ।

କୌଣସି ଔଷଧ ନାହିଁ ଯାହା ଚାପରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ କାମ କରିପାରିବ | ବାସ୍ତବରେ, ହସିବା ଆପଣଙ୍କୁ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ସାମାଜିକ ଭାବରେ ସକ୍ରିୟ କରିଥାଏ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କ ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ |ସମସ୍ତେ ଯୁବକ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ, ତେବେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ହସିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ କାରଣ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ହସିବା, ଆମ ମୁହଁରେ ଉପସ୍ଥିତ ମାଂସପେଶୀ ଭଲ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ|

୫) ସ୍ତ୍ରୀ ରେଡି ହୋଇକରି ନିଜ ସ୍ୱାମୀକୁ ପଚାରେ , କେମିତି ଲାଗୁଛି , ସ୍ୱାମୀ- ମନ କରୁଛି କି ତୁମକୁ ପାକିସ୍ଥାନରେ ପକାଇ ଆସିବି, ସ୍ତ୍ରୀ-କଣ ମତଲବ , ସ୍ୱାମୀ –ବମ୍ ଲାଗୁଛ ବମ୍

୬) ଇନାମର ହକଦାର୍ ସେହି ଲୋକ ହୋଇଥାନ୍ତି , ଯେଉଁ ଲୋକ ମଦ ପିଇବାପରେ ପଚାରନ୍ତି , ସାଙ୍ଗ ଦେଖିବୁ ତ ମୁହଁରୁ ବାସ୍ନା ଆସୁନି ତ ।

୭) ସାନ୍ତା ବାରମ୍ବାର ଗ୍ୟାସ୍ ଛାଡୁଥିଲା , ତାପାଖରେ ବାନ୍ତା ବସିଥିଲା , ସିଏ କହିଲା କି ସାନ୍ତା ମୋତେ ସଢିବାର ପିଆଜ ବାସ୍ନା ଆସୁଛି , ସାନ୍ତା- ହଁ ସାଙ୍ଗ କାଲି ମୁଁ ପିଆଜ ର ପକୁଡି ଖାଇଥିଲି ଯାହାପାଇଁ ଏମିତି ବାସ୍ନା ହଉଛି ।

୮) ବାହାଘରରେ ଡିଜେ ବାଲା ଅଚାନକ ବେହୋସ୍ ହେଉ ହେଉ ରକ୍ଷା ପାଇଗଲା,  ଏକ ଝିଅର ଗୀତ ଫରମାଇସ୍ ଥିଲା କି ଭାଈ କିଛି ପତଞ୍ଜଳୀ ରିମିକ୍ସ ଅଛି ଯଦି ବଜାଅ , ଯାହା କାନକୁ ହେଲଦି ଥିବ ।

୯) ସ୍ତ୍ରୀ- କାଲି ଯେଉଁ ଭିକାରୀ, ଆସିଥିଲା ସେ ବଡ କମିନାଟେ ଥିଲା, ସ୍ୱାମୀ- କଣ ପାଇଁ ? ସ୍ତ୍ରୀ- କାଲି ତାକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଲି, ଓ ଆଜି ମୋତେ ବହି ଦେଇକରି ଯାଇଛି, ଖାଇବା ପକାଇବା ଶିଖନ୍ତୁ

ଯେତେବେଳେ ଆମେ ହସିବା, ଆମ ଫୁସଫୁସରୁ ବାୟୁ ଶୀଘ୍ର ବାହାରିଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆମେ ଗଭୀର ନିଶ୍ୱାସ ନେବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟୁ | ଏହା ଶରୀରରେ ଅମ୍ଳଜାନର ଉତ୍ତମ ଯୋଗାଣକୁ ନେଇଥାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *