February 24, 2024

Odia Express

News For Public

ଯଦି ଖୋଜିନିଅନ୍ତି ଏହି ପ୍ରକାରର ମଞ୍ଜି, ତେବେ ରାତାରାତି ବଦଳିଯିବ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ – ଆଜି ହିଁ ଜାଣିନିଅନ୍ତୁ

ଧାର୍ମିକ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ କଠିନତା ଓ ଆର୍ଥିକ ଅଭାବର ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଜି ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇଦେବ , ସେମିତି ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ କି ଏକ ମଞ୍ଜି କିପରି ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇଦେବ , କିନ୍ତୁ ବିଲକୁଲ୍ ଏହା ସତ୍ୟ ଅଟେ , ମଞ୍ଜି ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାରୁ ନେଇକରି ଆପଣଙ୍କ ଘରର ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟେ, ଏବେ ଯେଉଁ ମଞ୍ଜିରେ ଏତେ ସାରା ଗୁଣ ଅଛି , ତେବେ ଜାହିର୍ କଥା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ସହଜରେ ମିଳିବନାହିଂ ,ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁଠି ମିଳିଯାଏ ତେବେ ବୁଝିନିଅନ୍ତୁ , ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟର ତାଲା ଖୋଲିଯିବ । ସେମିତି ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ଏହି ମଞ୍ଜିର୍ ନାଁ ନାଗକିଶୋର ଅଟେ ,ଏହା ଏକ ବନସ୍ପତି ଅଟେ , ଯାହା ସହଜରେ କେଉଁଠି ମିଳିନଥାଏ

ଏହା ଛଡା ଏହି କଳା ଲଙ୍କାର ଦାନା ପରି ଗୋଲ୍ ଓ କବାବ୍ ଚିନି ପରି ଦେଖାଯାଏ , କେଉଁ ଦାନାରେ ଦଣ୍ତା ଲାଗିଥିଲେ ନାଗକିଶୋର ଗଛର ମଞ୍ଜିର ବ୍ୟବହାର ପୁଜା ପାଠରେ କରାଯାଏ , ଏହାସହ ଏମିତି ମାନାଯାଏ କି ଯଦି ଘରେ କେଉଁ କାଳ ଚାଲୁଛି ତେବେ ସବୁଦିନର ଲଢେଇ ଝଗଡା ହେଉଥିଲେ,  ତେବେ ଏହି ମଞ୍ଜିର ଲେପ ବନାଇକରି ମଥାରେ ତିଲକ ରୁପରେ ଲଗାଇଲେ ସବୁ କିଛି ଠିକ୍ ହୋଇଯାଏ , ଏହା ଘରର ସବୁ ସମସ୍ୟା କିଛି ଦିନରେ ଶେଷ କରିଦିଏ ।

ଏହା ଛଡା ଯଦି ଲକ୍ଷାଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାପରେ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରୁଥିବା ବେଳେ ଧନର ଆଗମନ ବଢାଇବାକୁ ହେଲେ କେଉଁ ଶୁଭ ମୁହୁର୍ତ୍ତରେ ନାଗକିଶୋର ଓ ପାଞ୍ଚଟି ପଇସା ନେଇକରି ତାହାର ପୁଜା କରନ୍ତୁ , ଏହାପରେ ଏହାକୁ ଏକ କପଡାରେ ଗୋଡାଇ ନିଜ ଦୋକାନ କିମ୍ବା ଗଳାରେ କିମ୍ବା ଅଫିସର କ୍ୟାଶ ବକ୍ସରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ସହ ହଳଦିଆ କପଡାରେ ନାଗ କେଶର ହଲଦୀ , ମଧୁରୀ, ତମ୍ବାର ଏକ ଖଣ୍ତ କିମ୍ବା ପଇସା ଅକ୍ଷତ ଓ ଏକ ସେଓ ରଖିକରି ଧୁପ ଦୀପରେ ପୁଜା କରି ସିଦ୍ଧ କରିଦିଅନ୍ତୁ , ତାପରେ ନିଜ ଆଲମୀରାରେ ସିନ୍ଦୁକରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ , ଏହି ଉପାୟ କରିଲେ ଆପଣ କିଛି ଦିନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁଭବ କରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *