February 24, 2024

Odia Express

News For Public

ଏହା ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ମଜାଦାର୍ ଚୁଟକୁଲା: ଶୁଣ ହୋ ଆଜି ସର୍କସ ଦେଖିବାକୁ ଯିବା କି ? ସ୍ୱାମୀ- ନା ମୁଁ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛି, ସ୍ତ୍ରୀ ତାପରେ ଏପରି କହିଲେ ଯେ ସ୍ଵାମୀ ସଂଗେ ସଂଗେ ବାହାରିଲେ ଯିବା ପାଇଁ…

1 min read

ଏକ ମଣିଷ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ପ୍ରକାରର ଭାବନା ଓ ଇମୋସନ୍ ହୋଇଥାଏ , ଯେପରି ଡର, ରାଗ, ପ୍ରେମ, ଘୃଣା, ଇର୍ଷା, ଖୁସି , ଦୁଃଖ ଇତ୍ୟାଦି, ଏହି ସବୁ ଭାବନାରୁ ଏକ ଖୁସି ଏହା କି ଜୀବନରେ ସବୁବେଳେ ପାଖରେ ରହିବାକୁ ଚାହିଁଥାଏ , ଖୁସିର ସିଧା ସଂବନ୍ଧ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା ସ୍ମାଇଲ୍ ହୋଇଥାଏ ,ଯେବେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ସ୍ମାଇଲ୍ ରହିଥାଏ, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଖୁସିରେ ଭରିଦେଇଥାଏ । ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବଛା ବଛା ଜୋକ୍ସନେଇକରି ଆସିଛୁ ,ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ କି ଏହି ଜୋକ୍ସକୁ ପଢିବାପରେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ହସ ନିଶ୍ଚିତ୍ ଆସିବ , ସେମିତି ଆମର ଏକ ଅନୁରୋଧ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଜୋକ୍ସପସନ୍ଦ ଲାଗିଲା ତେବେ ଅନ୍ୟଙ୍କ ସହ ସେୟାର୍ କରିବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଜୋକ୍ସର ମଜାଦାର୍ ସିଲସିଲା ।

୧) ସ୍ୱାମୀ ସଂନ୍ଧ୍ୟାକୁ ବହୁତ ଉଦାସ ହୋଇକରି ଘରକୁ ଫେରିଲା, ସ୍ତ୍ରୀ –କଣ ହେଲା ତୁମକୁ? ସ୍ୱାମୀ- ଆଜି ମୋର ଅଫିସର ବିଲଡିଙ୍ଗ୍ ଖସିପଡିଲା, ସବୁ ଲୋକ ମରିଗଲେ, ସ୍ତ୍ରୀ- ତୁମେ କେମିତି ବଞ୍ଚିଲ? ସ୍ୱାମୀ- ମୁଁ ସିଗାରେଟ୍ ବାହାରକୁ ପିଇବାକୁ ଯାଇଥିଲି ନା , ସ୍ତ୍ରୀ- ଚାଲ ଭଗବାନଙ୍କ ଦୟା ଅଛି, ଟିକିଏ ସମୟରେ ଟିଭିରେ ଖବର ଆସିବାକୁ ଲାଗିଲା କି ସରକାର ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୧-୧ କୋଟି ଦେବାର ଫଇସଲା, ସ୍ତ୍ରୀ ରାଗରେ- କେମିତି କେଜାଣି ତୁମ ସିଗାରେଟ୍ ଅଭ୍ୟାସ କେମିତି ଛାଡିବ । ସ୍ୱାମୀ- ବୋହୋସ୍ ।

ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ପଜେଟିଭ୍ ଏନର୍ଜୀ ବନାଇ ରଖିବାପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ଏକ ସପୋର୍ଟ ରହିବା ଦରକାର, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଖୁସିକୁ ବୁଷ୍ଟ କରିପାରୁ, ଓ ଆପଣଙ୍କ ମୁଡ୍ ଫ୍ରେସ୍ କରିଦେଉ  , ତେବେ ଏହି ଅସୁବିଧାକୁ ସାମ୍ନା କରି ହସି ହସି ଚଳିପାରିବେ ,ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ଜୋକ୍ସ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଜିନିଷ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥାଏ, ଏହି ଜୋକ୍ସ ପାଇଁ ଆପଣ କାହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡେ ନାହିଁ,  ଆପଣ ଏକେଲା ହିଁ ଏହାକୁ କେଉଁଠି ବି ସର୍ଚ୍ଚ କରିପାରିବେ , ଓ ନିଜ ମୁଡକୁ ଫ୍ରେସ୍ ଫିଲ୍ ଦେଇପାରିବେ ।

୨) ପପୁ ଟ୍ରକ୍ ଡ୍ରାଇଭର୍ କୁ କହିଲା- କଣ ତୁମେ ଭଗତ ସିଂଙ୍କୁ ଜାଣିଛ ? ଡ୍ରାଇଭର୍- ନା , ପପୁ- କଣ ତୁମେ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କୁ ଜାଣିଛ ? ଡ୍ରାଇଭର୍ – ନା, ପପୁ- କଣ ତୁମେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ଆଜାଦ୍ ଙ୍କୁ ଜାଣିଛ ? ଡ୍ରାଇଭର୍- ନା ତ । ପପୁ- ତେବେ ତୁମ ଟ୍ରକ୍ ପଛରେ କଣ ପାଇଁ ଲେଖିଛ? ସହିଦଙ୍କୁ ନମନ, ଡ୍ରାଇଭର୍- ଆରେ ଏହା ସେହି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲେଖିଛି ଯିଏ ମୋର ଟ୍ରକ୍ ତଳେ ଆସି ମରିଛନ୍ତି , ପପୁ- ବେହୋସ୍ ।

ପ୍ରଥମ ଜମାନାରେ ଜୋକ୍ସ ଶୁଣିବାକୁ ଆପଣ କେଉଁ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା ତାପରେ କିଛି ସମୟ ପଢିବାପରେ କାହାକୁ ବହି କିଣିବାକୁ ପଡୁଥିଲା,  କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ବି ଏହା ଅଳ୍ପ ସଂଖ୍ୟକ ମାତ୍ରାରେ ରହୁଥିଲା,  ଓ ସବୁ ଟାଇପ୍ ର ଜୋକ୍ସ ଏହି ବହିରେ ଖୋଜିପାରୁନଥିଲେ,  କିନ୍ତୁ ଯେବେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ରେ ଆମର ଡେଲି ଲାଇଫ୍ ର ଭାଗ ହେଲା ତେବେ ଜୋକ୍ସ ଖୋଜିବା ବହୁତ ସହଜ ହୋଇଗଲା । ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ରେ ବହୁତ ପ୍ରକାର ଅନଲିମିଟେଡ୍ ଜୋକ୍ସ ଅଛି, ଏହାର ଖାସ୍ କଥା ଏହା କି ଆପଣ ଏକ ଛୋଟ ଲୋକେସନରେ ରହିକରି ଦୁନିଆଁ ସାରା ଜୋକ୍ସ ପଢିପାରିବେ , ଏଠାରେ ଲାଟେଷ୍ଟ ଓ ଟ୍ରେଣ୍ତିଙ୍ଗ୍ ଜୋକ୍ସ ବି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଯାଏ

୩) ସ୍ତ୍ରୀ- ଶୁଣ ହୋ ଆଜି ସର୍କସ ଦେଖିବାକୁ ଯିବା କି ? ସ୍ୱାମୀ- ନା ମୁଁ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛି, ସ୍ତ୍ରୀ- ସର୍କସରେ ଏକ ଝିଅ  ବାଘ ସହ ବିନା କପଡାର ଆସିବ । ସ୍ୱାମୀ- ତୁମେ ବି ବହୁତ ଜିଦ୍ଦି ଅଛ , ଠିକ୍ ଅଛି ଚାଲ,  ସ୍ୱାମୀ ସବୁଠାରୁ ଆଗ ସିଟ୍ ରେ ଟିକେଟ୍ ନେଲା, ଓ ବସିଗଲେ , ବାଘର ଶୋ ଚାଲିଲା, ବିନା କପଡାର ଝିଅ ଆସିଲା ନାହିଁ,  ଏବେ ସର୍କସ ଶେଷ ହୋଇଗଲା, ସ୍ୱାମୀ- ତୁମେ କହିଥିଲ କି ଗୋଟେ ଝିଅ ବିନା କପଡାରେ ଆସିବ ବୋଲି , ସ୍ତ୍ରୀ- ଆରେ ମୁଁ କହିଲି କି ବିନା କପଡାରେ ଏକ ବାଘ ଆସିବ ଝିଅ ନୁହେଁ

ଖୁସିର ସବୁଠାରୁ ଖାସ୍ କଥା ଏହା କି ଏହାର ଅନୁଭବ କେଉଁ ବି ବ୍ୟକ୍ତି କରିପାରିବ,  ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପଇସା କିମ୍ବା ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ , ଖାଲି ଆପଣଙ୍କ ଦିମାଗ ଖେଳ ହୋଇଥାଏ , ଲାଇଫ୍ ରେ ବହୁତ ପ୍ରକାରର ସିଚ୍ୟୁଏସନ୍ ହୋଇଥାଏ,  ଏମିତିରେ ସବୁ ସିଚ୍ୟୁଏସନ୍ ରେ ସବୁ ଲୋକ ଅଲଗା ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ରିଆକ୍ଟ କରନ୍ତି , କେଉଁ ଅସୁବିଧା ଆସିଲେ ଜଲଦି ହାର୍ ମାନିବା ଉଦାସ୍ ହୋଇଯାଆନ୍ତି , ତେବେ ସେମିତି କିଛି ଏମିତି ଭାବିକରି ଖୁସି ହୋଇଯାଏ , ବୋଧେ ଏହି ଅସୁବିଧା ଆସିବାରୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ କିଛି କିଛି ଭଲ ହୋଇଯାଉ କି ତାଙ୍କ ଲାଇଫ୍ ରେ କିଛି ଭଲ ସିଖିବାକୁ ମିଳିଯିବ , ଏହି ଆଶା ସହ ସେ ଏହି ହସ ଖୁସି ଏହି ଅସୁବିଧାର ସମାଧାନ ଖୋଜିବାକୁ ଲାଗେ ।

ଏମିତିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସାରା ଭେରାଇଟି ଜୋକ୍ସ ମିଳିଯାଏ, ଓ ଏହି ଜୋକ୍ସରୁ କେବେ ଆପଣ ବୋର୍ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖ୍ ଇଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଖାସ୍ ବଛା ବଛା ଜୋକ୍ସ ନେଇକରି ଆସିଛୁ ,ଯାହାକି ଆମରଦାବି ଅଛି କି ଏହି ଜୋକ୍ସଗୁଡୀକ ପଢିବାପରେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ହସ ଚାଲି ଆସିବ,  ସେମିତି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଅନୁରୋଧ ଅଛି କି ଏହି ଜୋକ୍ସଗୁଡୀକ ପସନ୍ଦ୍ ଆସିଲେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର୍ କରିବେ , ଅନ୍ୟଙ୍କୁ ହସାଇବା କେଉଁ ପୁଣ୍ୟଠୁ କମ୍ ହୋଇନଥାଏ , ସେଥିପାଈଁ ହସୁଥାନ୍ତୁ ଓ ହସାଉଥାନ୍ତୁ ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *