June 19, 2024

Odia Express

News For Public

ଓଜନ ଏବଂ ଶରୀର ବଢ଼ାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ପ୍ରୋଟିନ ପାଉଡର – ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ରେମେଡି ବିଷୟରେ..

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆଜି ଆମେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପ୍ରୋଟିନ ପାଉଡର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ସମ୍ବନ୍ଧରେ। ଯାହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ନିଜ ଘର ଭିତରେ ହିଁ ଟିକେ ବହୁତ ବ୍ୟାୟାମ କରି ନିଜ ବଡିକୁ ସୁସ୍ଥ ଓ ସବଳ କରିପାରିବେ।ଏବଂ ଆପଣ ନିଜ ଓଜନ ମଧ୍ୟ ବଢ଼ାଇ ପାରିବେ।ଆପଣ ଦେଖିଥିବେ ପ୍ରାୟ ଯୁବକ ନିଜ ଶରୀର କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ନିଜ ଓଜନ ବଢାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରୋଟିନ ପାଉଡର କିଣି କରି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି।

ଯାହା ଅତ୍ୟଧିକ ମୂଲ୍ୟବାନ ମଧ୍ୟ ହୋଇ ଥାଏ।ଏବଂ ସେ ଏହା ଭାବି କରି ବଜାରରୁ ବଡି ବିଲ୍ଡିଂ ପାଉଡର କିଣିଥାନ୍ତି।କି ଏହା ଦ୍ଵାରା ତାଙ୍କ ଶରୀର ବହୁତ ଜଲଦି ସବଳ ହୋଇଯିବ।କିନ୍ତୁ ସବୁବେଳେ ଓଲଟା ହିଁ ହୋଇଥାଏ।ବଡି ହେବା ବଦଳରେ ଖରାପ ହୋଇଯାଏ।ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ବହୁତ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଦେଖା ଦିଏ।ଏହି କଥା ସବୁବେଳେ ମନେରଖନ୍ତୁ କି କେବେବି ବଜାରରୁ ଏଭଳି ବଡି କରିବା ପାଉଡର କିଣନ୍ତୁ ନାହିଁ।ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଜିମ ଟ୍ରେନର ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଖାଇବାକୁ କହୁଛି ତେବେ ମଧ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ।କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତିକାରକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ।ଯଦି ସେ ନିଜେ ପ୍ରୋଟିନ ପାଉଡର କରୁଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଖାଇପାରିବେ।

ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବା ପାଉଡର ବହୁତ ସାରା ଅଲଗା ଅଲଗା ପ୍ରୋଟିନକୁ ନେଇ ଗଠିତ।ଏହା ଆମ ଶରୀର ଉପରେ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିପାରେ।କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଏପରି ପାଉଡର ତିଆରି କରିବା ଶିଖାଇବୁ ଯାହାକୁ ଆପଣ ସହଜରେ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିପାରିବେ।ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହା କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ।

ଆମକୁ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ବାଦାମ।ଏହାର ୧୦୦ଗ୍ରାମ ନିଅନ୍ତୁ।ପେସ୍ତା ବାଦାମ ୧୦୦ଗ୍ରାମ।ବୁଟ ୧୦୦ଗ୍ରାମ ନିଅନ୍ତୁ।କ୍ଷୀର ପାଉଡର ୧୦୦ଗ୍ରାମ।ଏହି ଚାରୋଟି ଜିନିଷକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପେଶୀ ଗୁଣ୍ଡ କରି କୌଣସି କାଚ ପାତ୍ରରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ।ଏବଂ ସକାଳ ସମୟରେ ଟିକେ ବହୁତ ନିଜ ଘରେ ବ୍ୟାୟାମ କରି ସାରିବା ପରେ ଆପଣ ଏହାର ସେବନ କରନ୍ତୁ।ଯେଉଁ ମାନେ ଜିମ ଯାଆନ୍ତି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଜିମ ଯାଇ ଆସିବା ପରେ ଏହାର ସେବନ କରିପାରିବେ।ଏବେ ଏହାକୁ କିପରି ଆପଣ ପିଇବେ କେଉଁ ପ୍ରଣାଳୀରେ ପିଇବେ ତାହା ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।ବ୍ୟାୟାମ କରି ସାରିବା ପରେ ଏକ ଗିଲାସ କ୍ଷୀର ନିଅନ୍ତୁ।ଏଥିରେ ଚାରି ଚାମଚ ପରିମାଣର ଆପଣ ତିଆରି କରିଥିବା ଏହି ପାଉଡରକୁ ଏହି କ୍ଷୀରରେ ପକାନ୍ତୁ।ଏବଂ ଏହାକୁ ଗୋଳାଇ ଦିଅନ୍ତୁ।

ଭଲ ଭାବରେ ଗୋଳାଇ ସାରିବା ପରେ ପିଇ ଦିଅନ୍ତୁ।ଆପଣ ଏହାକୁ ସକାଳୁ ଥରେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ଥର ପିଅନ୍ତୁ।ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପରି ଟିକେ ବହୁତ ବ୍ୟାୟାମ କରି ସାରିବା ପରେ ଏହାକୁ ପିଇ ଦିଅନ୍ତୁ।ଆପଣ ଯଦି ଚାହିଁବେ ତେବେ ଏହାକୁ ବିନା କ୍ଷୀରରେ ମଧ୍ୟ ପିଇ ପାରିବେ।ଏହାକୁ ଆପଣ ପାଣିରେ ପକାଇ
ପିଇ ପାରିବେ।

ଏପରି ମଧ୍ୟ ଏହା ପ୍ରଭାବିତ କରିବ।ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଏହି ପାଉଡରର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ।ଏବଂ ଲଗାତାର ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ଯେତେଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତଏହାର ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ।ଏହାର କୌଣସି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ନାହିଁ।ଏହା ବହୁତ ହିଁ ପ୍ରୋଟିନ ଯୁକ୍ତ ପାଉଡର ଅଟେ।ଆପଣ ଏହାର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଓ ଦେଖନ୍ତୁ କି ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ଉପରେ କଣ ପଡିବ।ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର ଓଜନ ବୃଦ୍ଧି କରିଦେବ ଓ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଢାଇବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *