ସିରିଜ୍ ହାରିବା ପରେ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ଏଭଳି କଥା କହିଛନ୍ତି, ଭାରତୀୟ କୋଟି କୋଟି କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଗଲେ – ପଢନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ..

ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ (INDvsENG) ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା 5 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜର ପଞ୍ଚମ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଇଂରାଜୀ ଦଳକୁ 36 ରନ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରି 3–2 ସିରିଜ୍ ଜିତିଥିଲା। ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବୋଲିଂ କରି ବୋଲିଂ କରିଥିଲା। ଉଭୟ ବିଭାଗରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଇଂରାଜୀ ଦଳକୁ କକୌଣସି ସୁଯୋଗ ଦେଇନଥିଲା।ସିରିଜର ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ୨-୧ରେ ପଛରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ସିରିଜକୁ ୨-୧ରେ ସମାନ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଆଧାର କରି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ସିରିଜକୁ କାବୁ କରିଛି। ମ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ ସିରିଜ୍ ପରାଜୟ ପରେ ଇଂରାଜୀ ଅଧିନାୟକ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ (ଇଆନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍) ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥାପନାରେ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ କହିଥିଲେ।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ବଡ଼ ସୁଯୋଗ ରେ ଭଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ – ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍  –

ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ସମାନ ସମୟରେ ସିରିଜ୍ ହାରିବା ପରେ ଇଂରାଜୀ ଅଧିନାୟକ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ କହିଛନ୍ତି – ସେମାନଙ୍କ ଘରୋଇ ଅବସ୍ଥାରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଖେଳିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଥିଲା | ଆଜି ଆଉ ଏକ ମହାନ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବାକୁ ଏବଂ ଖେଳିବାକୁ ପଡିଲା | ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ସେମାନେ ଏହି ବିଜୟର ଅଧିକାର ପାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ସିରିଜ୍ ସମୟରେ ଆମେ ବହୁତ ଭଲ କ୍ରିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳିଥିଲୁ |

ଏହି ସିରିଜ୍ ପରେ, ଆମକୁ ଅନେକ ସକାରାତ୍ମକ ଜିନିଷ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ | ଆମେ ଗଭୀରତାକୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲୁ ଯାହାକୁ ଆମେ ଲାଭ ଉଠାଇବା ଉଚିତ୍, ଯାହା ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚରେ ଅନେକ ଥର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ସେହି ମୁହୂର୍ତ୍ତଗୁଡିକ ଆମ ପାଇଁ ସିରିଜରେ ବହୁତ ବଡ ଏବଂ ଭାରୀ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଆମେ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟିଂରେ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ପରି ବିତରଣ କରିପାରିଲୁ ନାହିଁ |ଅବଶ୍ୟ, ଆଜି ଆମର ଦିନ ନଥିଲା – ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ |

ଆମେ ଅନୁଭବ କଲୁ ଯେ ଉନ୍ନତ କ୍ରିକେଟ୍ ବିତରଣ କରିବାକୁ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ଆମର ପ୍ରତିଭା ଅଛି | କିନ୍ତୁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ ଆଜି ଆମର ଦିନ ନଥିଲା। ଅଧିକାଂଶ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପାୱାରପ୍ଲେ ବୋଲିଂ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲା ​​|ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଆଦିଲ ରସିଦ ଏକ ନୂଆ ଭୂମିକାରେ ସୁପର କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ, ତାହା ପ୍ରକୃତରେ ମୂଲ୍ୟବାନ | ସେମାନେ ଆମ ପାଇଁ ବାଟ ଖୋଲିଛନ୍ତି।

ରୋହିତ ଏବଂ ବିରାଟଙ୍କ ସୁପର ବ୍ୟାଟିଂରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଜିତିଥିଲା –

ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ରଣନୀତି ବଦଳାଇ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଓପନିଂକୁ ପଠାଇଥିଲେ। ସୁପର କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିବା ଉଭୟ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 94 ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ 2 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 224 ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଡେଭିଡ ମାଲାନ (ଡାଭିଡ ମାଲାନ) ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସତ୍ବେ ଇଂରାଜୀ ଦଳ 8 ଟି ୱିକେଟ ହରାଇବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ 20 ଓଭରରେ 188 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ମ୍ୟାଚକୁ 36 ରେ ହାରିଥିଲା

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *