February 26, 2024

Odia Express

News For Public

ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଇବାର ଚିହ୍ନ – କେମିତି ଜାଣିବେ ଯେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି କି ନାହିଁ? ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ୱାରା ଏବେ ଜାଣିରଖନ୍ତୁ..

ଭଲ ପାଇବା ଏମିତି ଏକ ଅନୁଭବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ବଦଳେଇବାର କ୍ଷମତା ରଖିଥାଏ।ଏହା କେବଳ ସେଇ ମାନଙ୍କୁ ହୋଇଥାଏ ଯେଉଁ ମାନେ ପ୍ରକୃତ ଭଲପାଇବା ଦେଖାଇଥାନ୍ତି।ଯେବେ କାହାକୁ କାହା ସହିତ ସଚ଼ା ପ୍ୟାର୍ ହୋଇଥାଏ ତ ତେବେ ତା ଭିତରେ ବହୁତ୍ ପ୍ରକାର ସକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ।ଆଜି ମୁ ଆପଣ ମାନକୁ ଏମିତି କିଛି କଥା ବା କାମ ବିଷୟରେକହିବି ଯଦି କେହି ସେପରି କାମ କରେ ତ ସିଏ ନିଶ୍ଚିତ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ୍ ଭଲ ପାଏ। ତ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ବିଷୟରେ।ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଇବା ନିସ୍ୱର୍ଥ ଓ ଖୁସି ର ଭାବ ରଖିଥାଏ।ଯଦି ଆପଣକୁ କିଏ ସତରେ ଭଲ ପାଉଛି ତ ସିଏ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଓ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ତାଙ୍କୁ ଖୁସି ମିଳିଥାଏ।

ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଇବା ତ୍ୟାଗ କରିବା ଜାଣିଚି।ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଇବାରେ ସେ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଇଥାନ୍ତି ଓ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ୍ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି।ଆପଣକଂ ଉପରେ କେବେ ସନ୍ଦେହ କରନ୍ତି ନାହିଁ।

ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଇବା ଆପଣଙ୍କ ମୂଲ୍ୟକୁ ବୁଝିଥାଏ।ଯିଏ ବି ଆପଣକୁ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ବୁଝିବା ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରା ସମ୍ମାନ ଦେଇଥାନ୍ତି।

କହନ୍ତି କି ଯେବେ କିଏ କାହାକୁ ଭଲ ପାଇଥାଏ ତ ତା ସାଥିରେ ରହିଲି ତାକୁ ଖୁସି ମିଳିଥାଏ।ଏଥିପାଇଁ ଯଦି ଆପଣକୁ କିଏ ଭଲ ପାଉଥାଏ ତ ସିଏ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଥାଏ।

ସଚା ଭଲ ପାଇବା ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଯତ୍ନ,ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା, ଓ ସବୁବେଳେ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ରଖିଥାଏ।ଯଦି କିଏ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ ପାଇଥାଏ ତ ସିଏ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ କଲ ଓ ମେସେଜ ର ଉତ୍ତର ଦେଇଥାନ୍ତି।

ସଚା ପ୍ୟାର ସବୁବେଳେ ନିଜ ସଂପର୍କ କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇଥାଏ।ଯଦି କିଏ ଆପଣଙ୍କୁ ସଚା ପ୍ୟାର କରୁଛି ତ ସିଏ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇଥାଏ।

ସଚା ପ୍ୟାର ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଥାଏ।ଯଦି କିଏ ଆପଣଙ୍କୁ ସଚ୍ଛା ପ୍ୟାର କରୁଛି ତେବେ ସେ ଆପଣକୁ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବ।

କହନ୍ତି କି ଯଦି ଆପଣକୁ କିଏ ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଇଥାଏ ତ ସେ ସବୁବେଳେ ନିଜ ନିଜ ଭିତରେ ସୁଖ ଦୁଃଖ ବାଣ୍ଟି ଥାଆନ୍ତି ଓ ପରଷ୍ପର ଭିତରେ ମତା ମତ ନିଅନ୍ତି।

ଯଦି କିଏ ଆପଣଙ୍କୁ ସଚା ପ୍ୟାର କରୁଥାଏ ତ ସେ କେବେ ବି ଆପଣକୁ ମିଛ କହିବ ନାହିଁ ଓ ସେ ଯାହା କହିଥାଏ ତାକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରିଥାଏ।

କହନ୍ତି କି ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଇବା ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟରେ ସବୁବେଳେ ରହିଥାଏ।ଯଦି କିଏ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତ ଭଲ ପାଇଥାଏ ତ ସେ ଆପଣକଂ ସାଥିରେ ସବୁବେଳେ ରହିଥାଏ ଓ କେତେ ବି ଅସୁବିଧା ଆସିଲେ ଆପଣଙ୍କ ହାତ ଛାଡେ ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *