October 2, 2023

Odia Express

News For Public

ରାତିରେ ରସୁଣ ଏହିପ୍ରକାର ଲଗାନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣଙ୍କ ନଖ ଲମ୍ବା ଏବଂ ଶକ୍ତ ହେଇଯିବ..

ସାଙ୍ଗମାନେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ କି ନଖର ଲମ୍ବାଇ କିପରି ଭାବରେ ବଢ଼େଇବେ।ଏମିତି ଯଦି ଆପଣ ବଜାରରେ ଖୋଜିବାକୁ ଯିବେ ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ କେତେ ପ୍ରକାର କ୍ରିମ ଏବଂ ତେଲ ମିଳିଯିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଲମ୍ବା କରିବାର ବଚନ ଦେବ କିନ୍ତୁ ସେଥିରୁ କିଛି ଫାଇଦା ତ ହୁଏନାହିଁ ତାହା ସହିତ ଆପଣ ଯେଉଁ ପଇସା ଦେଇଥିଲେ ସେ ମଧ୍ୟ ବେକାର ହୋଇଯିବ।ତ ଏଠି ସାଙ୍ଗମାନେ ଆମେ କହିବୁ ନଖକୁ କିପରି ଭାବରେ ଘର ଉପାୟରେ ବଢ଼େଇବେ।ଏଠି ଆମେ ୨ ରୁ ୩ଟି ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରିବୁ।ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଅଧିକ ସମୟ ମଧ୍ୟ ନେବ ନାହିଁ ଏବଂ ପଇସା ମଧ୍ୟ ବହୁତ କମ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ।

ଆଜିକାଲି ଝିଅମାନେ ବହୁତ ନଖ ବଢେଇବାର ସୌଖିନ ହେଉଛନ୍ତୁ।ସେମାନେ ବଜାରରେ ମିକୁଥିବା ନକଲି ନଖର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଯଦି ଏହି ନୁଷ୍କା ବ୍ୟବହାର କରିବେ ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ନକଲି ନଖର ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ ନାହିଁ।ଏଥିରେ ଆମେ କେବଳ ୨ଟି ଜିନିଷର ବ୍ୟବହାର କରିବା।ସର୍ବପ୍ରଥମେ ହେଉଛି ରସୁଣ।ଆପଣ ୨ ରୁ ୩ ପାଖଡା ରସୁଣ ନେଇଯିବେ।ଏହାର ଏକ ଖାଲି ଛୋଟ ଜାଗା ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଜିନିଷ ଆମେ ଯାହା ବ୍ୟବହାର କରିବା ତାହା ହେଉଛି କଷ୍ଟର ତେଲ।ଏହା ବଜାରରେ ବହୁତ ସହଜରେ ମିଳିଯିବ।ଯଦି ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ନାହିଁ ତାହେଲେ ବଜାରରୁ କିଣି ନିଅନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ଯଦି ଆପଣ ସ୍କିପ ନ କରିବେ ତାହେଲେ ଭଲ ହେବ କାରଣ ଏହା ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବହାର କରିବେ ତହେଲ ଆପଣଙ୍କ ନଖ ବଢିବା ସହିତ ବହୁତ ଶକ୍ତ ମଧ୍ୟ ହେବ।

ଅଧା ଚାମଚ ପାଖାପାଖି ଏହି ତେଲକୁ ଖାଲି ଜାଗାରେ ନେଇ ନିଅନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ଆପଣ ୩ ରୁ ୪ ଦିନ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ।ଏହାପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ରସୁଣ ପାଖୁଡା ନବାର ଅଛି ଏବଂ ତାହାର ଭଲ ଭାବରେ ଚୋପା ଛଡାଇ ଦିଅନ୍ତୁ।ଏହାପରେ ଏହାକୁ ଉପରୁ ଛୁରୀ ସାହାଯ୍ୟରେ ଟିକେ କାଟି ଦେବାର ଅଛି।ଏହାପରେ ଆପଣ ଯେଉଁ ରସୁଣ ପାଖୁଡା ନେଇଥିଲେ ତାକୁ ସେହି ତେଲରେ ଡିପ କରି ଦିଅନ୍ତୁ।ଡିପ କଲା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ନୁଷ୍କାର ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଅଛି ରାତିରେ ଶୋଇବା ପରେ।ଏହାପରେ ଯେଉଁଠି କିମ୍ବା ଯେଉଁ ଅଙ୍ଗୁଳିର ବି ନଖ ଆପଣ ବଢି଼ବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେଠି ଏହାକୁ ଲଗାନ୍ତୁ।

ଆପଣ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ଲାଗେଇବେ।ଯେଉଁ ଡିପ କରାଯାଇଥିବା ରସୁଣ ନେଇଥିବେ ତାହାକୁ ସେହି ଅଙ୍ଗୁଳିର ନଖ ଉପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ଘସନ୍ତୁ।ଏହାକୁ ଯଦି ଆପଣ ୩ ରୁ ୪ ମିନିଟ ଏହି ପରି କରିବେ ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ନଖ ତ ବଢିବ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ନଖ ଯାହା ବାରମ୍ବାର ଭାଙ୍ଗିଯାଏ ସେହି ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଯିବ।ଆପଣ ଏହାକୁ ଏହି ଭାବରେ ପାଖାପାଖି ୨ ରୁ ୩ ମିନିଟ ଯାଏ ଭଲ ଭାବରେ ମାଲିସ କରିବାର ଅଛି ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଧୋଇବେ ନାହିଁ।ପୁରା ରାତି ଏହାକୁ ଆଙ୍ଗୁଳିରେ ରହିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।ସକାଳେ ଉଠି ଆପଣ ଟିକେ ଗରମ ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସେଥିରେ ଭଲ ଭାବରେ ଏହାକୁ ଧୋଇଦିଅନ୍ତୁ।ସମ୍ଭବ ଯଦି ଆପଣ ଯେଉଁ ଲେମ୍ବୁର ଚୋପା ରହିଥାଏ ତାହା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଏହାକୁ ସଫା କରି ପାରିବେ।ସପ୍ତାହରେ ଲଗାତାର ଆପଣ ଏହାର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ।ଆପଣ ଯଦି ଏହାକୁ ୭ ରୁ ୮ ଥର ବ୍ୟବହାର କରିବେ ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ଯେଉଁ ରିଜଲ୍ଟ ମିଳିବ ତାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *