March 3, 2024

Odia Express

News For Public

ସବୁଠୁ ଚତୁର ଓ ମଜାଦାର ପ୍ରଶ୍ନ – ଗୋଟିଏ ପିତା ଜନ୍ମ ସମୟରେ ନିଜ ଝିଅକୁ କ’ଣ ଦିଅନ୍ତି, ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ବିବାହ କରନ୍ତି ସେତେବେଳେ ପୁଣି ନେଇଯାନ୍ତି – ଉତ୍ତର ଦେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଦ୍ଧିମାନ କୁହାଯିବ..

1 min read

ଆମ ଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ଯୁବକ ଲେଖି IAS କିମ୍ବା IPS ଅଧିକାରୀ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ପିଲା ଦ୍ୱାଦଶ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପରେ ଏବଂ କେବଳ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପରେ, ୟୁପିଏସ୍ସି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ ହୁଅନ୍ତି | ସମାନ ରାଉଣ୍ଡରେ ସଫଳ ହୋଇଛି ତିନି ରାଉଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଦେଶର ସବୁଠାରୁ କଠିନ ପରୀକ୍ଷା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ଏକ ଲିଖିତ ତଥା ସାକ୍ଷାତକାର ରାଉଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଠିନ ଅଟେ |

ଅନେକ ଥର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସଫା କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସାକ୍ଷାତକାର ସଫା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡେ କାରଣ IAS ପରୀକ୍ଷା ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ କଷ୍ଟଦାୟକ ଏବଂ ଜଟିଳ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଏ, ଯାହା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଗୁପ୍ତଚର ପରୀକ୍ଷା ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଅଟେ | ଏହା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହା ସହିତ, ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିବାର କ୍ଷମତା ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଶ୍ନ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଆଣିଛୁ ଯାହା ପରୀକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା |

ପ୍ରଶ୍ନ: ମଣିଷ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କେତେ ଥର ନିଶ୍ୱାସ ନେଇଥାଏ?

ଉତ୍ତର: ୧୭ ରୁ ୩୦ ହଜାର ଥର |

ପ୍ରଶ୍ନ: କେଉଁ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଖାଇବା ପାଇଁ କିଣାଯାଏ କିନ୍ତୁ ଖାଆନ୍ତି ନାହିଁ?

ଉତ୍ତର: ପ୍ଲେଟ୍ ଏବଂ ଚାମଚ

ପ୍ରଶ୍ନ – କେଉଁ ଖାଇବା ଜିନିଷ କେହେ ଖରାପ ହୁଏ ନାହିଁ

ଉତ୍ତର – ଏହାର ସଠିକ ଉତ୍ତର ହେଉଛି ମହୁ

ପ୍ରଶ୍ନ: କେଉଁ ଫଳ ପାଚିବାକୁ 2 ବର୍ଷ ଲାଗେ?

ଉତ୍ତର: ସପୁରୀ

ପ୍ରଶ୍ନ: କେଉଁ ଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ରେଳ ଟ୍ରାକ୍ ନାହିଁ?

ଉତ୍ତର: ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଦେଶ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ରେଳ ଲାଇନ ନାହିଁ, ରେଳ ନେଟୱାର୍କ ନାହିଁ,ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଭୁଟାନ ସାମିଲ

ପ୍ରଶ୍ନ: ସିମ୍ କାର୍ଡର ଗୋଟିଏ କୋଣ କାହିଁକି କଟା ହୋଇଛି?

ଉତ୍ତର: ସିମ୍ ର ଓଲଟା ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସିମ୍ କୁ ସଠିକ୍ ସ୍ଥିତିରେ ରଖିବା ପାଇଁ, ଏହାକୁ ଗୋଟିଏ ସାଇଟରୁ କାଟି ଦିଆଯାଏ |

ପ୍ରଶ୍ନ: ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଲମ୍ବା ଘାସ କିଏ

ଉତ୍ତର: ବାଉଁଶ |

ପ୍ରଶ୍ନ: ଗୋଟିଏ ପିତା ଜନ୍ମ ସମୟରେ ନିଜ ଝିଅକୁ କ’ଣ ଦିଅନ୍ତି, ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ବିବାହ କରନ୍ତି ସେତେବେଳେ ନେଇଥା’ନ୍ତି |

ଉତ୍ତର: ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର ହେଉଛି ସରନେମ ବା ସାଙ୍ଗିଆ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *