ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ : ଭିଣେଇ ଓ ଶାଳୀ ଏକ ଶୁନଶାନ୍ ଜଙ୍ଗଲରେ ଯାଉଥିଲେ , ତେବେ ଶାଳୀ କହିଲେ-ଭିଣେଇଙ୍କୁ ଏପରି କଥା ଯେ ଭିଣେଇ ହେଇଗଲେ ବେହୋସ..

ହସିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଫାଇଦାଦାୟକ ହୋଇଥାଏ,  ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ହସିବାର କିଛି ବି ମଉକା ଛାଡିବା କଥା ନୁହେଁ ଯେବେ ଆମେ ଖୁସି ରହିଥାଉ ତେବେ ଆମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଆମର ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବି ଏକଦମ୍ ମସ୍ତ ରୁହେ, ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଆମେ ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ କିଛି ମଜାଦାର୍ ଚୁଟକୁଲା ନେଇକରି ଆସିଛୁ, ଯାହା ସୋସିଆଲ୍ ମିଡୀଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି, ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ କି ଏହାକୁ ପଢିବାପରେ ଆପଣଙ୍କ ହସ ଅଟକିବ ନାହିଁ , ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ହସିବା ଓ ହସାଈବାର ମଜାଦାର୍ ସିଲସିଲା ।

୧) ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ- ଜଣା ଅଛି , ଯେବେ ମୁଁ ଛୋଟ ଥିଲି ତେବେ ଛାତରେ ପଡିଯାଇଥିଲି । ରାହୁଲ୍ – ତେବେ ତୁ ବଞ୍ଚିଗଲୁ କି ମରିଗଲୁ ? ଆଲିଆ : ଏବେ ମୋତେ କଣ ଜଣା, ମୁଁ ତେବେ ଛୋଟ ଥିଲି ନା ? ରାହୁଲ୍- ଆରେ ହଁ , ମୁଁ ବି କେତେ ପାଗଳ ।

୨) ରାହୁଲ୍ ତ ଏହି ଥର କିଛି ଏମିତି ଭୁଲ୍ କରିଦେଲା ଯେବେ ସେ ସୋନିଆକୁ ପଚାରିଲା, ମା ଯେବେ ପୋଲିସ୍ ଲାଠି ଚାର୍ଜ କରେ ତେବେ ଚାର୍ଜର ନୋକିଆର ହିଁ ଲଗାନ୍ତି କି ସ୍ୟାମସଙ୍ଗ ଅଟେ ?ସୋନିଆ ଏବେ କୋମାରେ ।

୩) ଶିକ୍ଷକ- ବସ୍ ଡ୍ରାଇଭର୍ ଓ କଣ୍ତକ୍ଟର ମଧ୍ୟରେ କଣ ଫର୍କ୍ ହୋଇଥାଏ ? ପପୁ- କଣ୍ତକ୍ଟର ଶୋଇଲେ ତେବେ କାହାର ଟିକେଟ୍ କାଟିବ ନାହିଁ , ଓ ଡ୍ରାଇଭର୍ ଶୋଇଲେ ତେବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କଟିବ ।

୪) ପୁଅ ପ୍ରଥମ ଥର ଗୋଟେ ଝିଅକୁ ନେଇକରି ଘରକୁ ଆସିଲା , ପୁଅ- ଇଏ ମୋର ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ତ ଅଟେ , ବାପା- ଓକେ , ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ପୁଅ କେଉଁ ଅନ୍ୟ ଏକ ଝିଅର ସହ , ବାପା(ରାଗରେ) କିଏ ସେ ଝିଅ ? ପୁଅ- ସଂମ୍ପର୍କ ସେଇଆ , ଆଇଟମ୍ ନୁଆ ।

୫) ସରି ଆଲିଆ, ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ଏକ ଦୋକାନକୁ ଗଲେ, ଆଲିଆ-୨ ବିଏଚ୍ କେ ର କଣ ରେଟ୍ ଅଛି? ଦୋକାନୀ- ଏହା ରେଡିମେଡ୍ କପଡାର ଦୋକାନ , ଆଲିଆ- କିନ୍ତୁ ବାହାର ତ ଲେଖାହୋଇଛି ଫ୍ଲାଟ୍-୭୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଫ୍ ଅଛି , ଦୋକାନି-ଏବେ କୋମାରେ ଅଛି ।

୬) ଥରେ ଗୋଟେ ପୁଅ ୪ଥର ପ୍ରପୋଜ କଲେ, କିନ୍ତୁ ଝିଅ ମାନିଲା ନାହିଁ , ପୁଅ- ଦେଖ ଗୋଟେ କଥା ଶେଷଥର ପଚାରୁଛି, ଝିଅ- କଣ ? ପୁଅ- କଣ ତୁ ଚାହୁଁଛୁ, କି ମୋର ପୁଅ ତୋର ଝିଅକୁ କମେଣ୍ଟ କରୁ ? ଝିଅ- ନା, ବିଲକୁଲ୍ ନୁହେଁ , ପୁଅ- ତେବେ ଜଲଦି ହଁ କରିଦେ , ଦୁହେଁଙ୍କୁ ଭାଇ ଭଉଣୀ ବନାଇଥାଏ ।

୭) ବାରମ୍ବାର ସିଏ ପରୀକ୍ଷାରେ ଫେଲ୍ ହେବାପରେ, ପରିଶେଷରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ବଲବ୍ ବନାଇବା ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ପକାଇଲେ ଓ ଏହି ପରି ମାର୍କେଟ୍ ରେ ଆସିଲା ସିଏଫ୍ ଏଲ୍ ବଲବ୍

୮) ବିବାହର ପରେ ପ୍ରଥମଥର ବୋହୁ ରୋଷେଇ ଘରକୁ ଗଲା, ଓ ରେସିପି ବୁକ୍ ରେ ପଢିକରି ଖାଇବା ବନାଉଥିଲା,  ଶାଶୁ ବାହାରୁ ଆସି ଘରକୁ ଆସିଲେ , ଫ୍ରିଜ୍ ଖୋଲିଲେ, ଭିତରେ ଦେଖିକରି ପଚାରିଲେ, ଏହି ମନ୍ଦିରର ଘଣ୍ଟି ଫ୍ରିଜ୍ ରେ କଣ ପାଇଁ ରଖିଛୁ ? ବୋହୁ-ବହିରେ ଲେଖା ହୋଇଛି କି ସବୁ ଜିନିଷର ମିଶ୍ରଣ କରିନିଅନ୍ତୁ , ଓ ଏକ ଘଣ୍ଟା ଫ୍ରିଜ୍ ରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ ।

୯) ଭିଣେଇ ଓ ଶାଳୀ ଏକ ଶୁନଶାନ୍ ଜଙ୍ଗଲରେ ଯାଉଥିଲେ, ଶାଳୀ-ଭିଣେଇ ଭାଇ, ମୋତେ ଲାଗୁଛି ତମେ ଏହି ମଉକାରେ ଫାଇଦା ଉଠାଇବନି ତ ? ଭିଣେଇ- ଦେଖୁନ କି ମୋର ଗୋଟେ ହାତରେ ଛେଳି ଖୁଣ୍ଟି ଅଛି ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ହାତରେ କୁକୁଡାର ଅଣ୍ତା ଅଛି, ମୁଁ କେମିତି କିଛି କରିପାରିବି? ଶାଳୀ- କଣ କରିପାରିବ ନାହିଁ , ଯଦି ଆପଣ ଖୁଣ୍ଟିକୁ ପୋତି ରସିରେ ଛେଳିକୁ ବାନ୍ଧିଦେବ , ଓ ବାଲଟି ଓଲଟା କରି କୁକୁଡାକୁ ଉପରେ ରଖିଦେବ , ତେବେ ଆପଣ ସବୁକିଛି କରିପାରିବେ , ମୋତେ ତ ଆପଣଙ୍କୁ ସତରେ ଡର ଲାଗୁଛି, ଭିଣେଇ ବେହୋସ୍

୧୦) ଏକ ସୁନ୍ଦର ଝିଅ ପାଠପଢାରେ ଦୁର୍ବଳ ଥିଲା, ସବୁ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ମସ୍ତି କରୁଥିଲା, ଶିକ୍ଷକ-ତୁମେ ଗଣିତରେ ଏତେ କମ୍ ନମ୍ବର କଣପାଇଁ? ଝିଅ- ଆସି ନଥିଲି ନା ସେଦିନ, ଶିକ୍ଷକ- କଣ ତୁମ ପରୀକ୍ଷା ଦିନ ଆସିନଥିଲ ? ଝିଅ-ନା, ସେ ମୋର ପାଖ ଝିଅ ଆସିନଥିଲା ନା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *