May 22, 2024

Odia Express

News For Public

Fun Factory : ସହରର ଏକ ପୁଅ ନଦୀରେ ବତକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରୁଥିଲା, ତେବେ ତାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଚୁକ୍ତ ହୋଇଗଲା ଓ ଗାଁର ଏକ ସ୍ତ୍ରୀଲୋକଙ୍କ ମାଠିଆ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଉ ତାପରେ ଯାହା ହେଲା

1 min read

ଆଜିକାଲିର ଏହି କର୍ମବ୍ୟସ୍ତତା ଭରା ଜୀବନ ଭିତରେ ସବୁ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ କାମରେ ଏତେ ବିଜି ହୋଈଯାଇଛି କି ସେ ହସିବା ଯେପରି ଭୁଲୀଯାଇଛି, ଯେବେ ଆପଣ କେବଳ କାମ ହିଁ କରିବସିବେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ , ଓ ଆମେ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପଡୁ, ଏଥିପାଇଁ ନିଜ କାମ ମଧ୍ୟରେ ଟିକିଏ ସମୟ ହସିବା ପାଈଁ ବାହାର କରିବା ଉଚିତ୍ , ଓ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବହୁତ୍ ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ ନେଇକରି ଆସିଛୁ, ଯାହାକୁ ପଢିବାପରେ ଆପଣ ହସି ହସି ବେଦମ୍ ହୋଇଯିବେ , ତେବେ ଆଉ ଡେରି କଣ ପାଇଁ ଆସନ୍ତୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ହସିବା ହସାଇବାର ମଜାଦାର୍ ସିଲସିଲା ।

୧) ଭିଣେଇ- ତୁମର ଭଉଣୀ ମୋତେ ବହୁତ ଭଲ ପାଏ , ଶାଳୀ- ହଁ, ଜାଣିଛି, ତେବେ ତ ଏତେ ଭଲ ଏସ୍ ଏମ୍ ଏସ୍ ପଠାଉଛି ଦିଦି , ଭିଣେଇ- କଣ ଲେଖିଛି ସେ ? ଶାଳୀ- ଲେଖିଛି କି କିଏ ବି ପଥରରେ ନ ମାରୁ ମୋର ଦିୱାନାକୁ, ଖାଲି ଉଡାଇଦେବ ସେ ଲଫଙ୍ଗାକୁ, ଶାଳୀ- ଦିଦି ଆପଣ ଭିଣେଇ ଭାଇଙ୍କୁ ଏଜି କଣପାଇଁ କହୁଛ ? ଦିଦି- ଆରେ ମୁଁ ସଭ୍ୟ ଅଟେ ନା ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବଜାରରେ ଅବେ ଗଧ ଏଜି ଡାକିପାରିବି ନାହିଁ, ଏଥିପାଇଁ ଏଜି ଡାକିକି କାମ ଚଳାଇନେଉଛି ।

୨) ଗୋଟେ ଝିଅର ଆଖିର ଅପରେସନ୍ ହେଉଥିଲା, ଝିଅ- ଡାକ୍ତର ପ୍ଲିଜ୍ ମୋର ବୟଫ୍ରେଣ୍ତକୁ ଭିତରକୁ ଡକାଇଦିଅ, ଡାକ୍ତର- ବିଶ୍ୱାସ କର ମୁଁ ବହୁତ ଭଦ୍ର ଅଟେ, ଝିଅ- ତାହା ତ ଠିକ୍ ଯେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ନର୍ସ ବାହାରେ ଏକେଲାଅଛି, ଓ ମୋତେ ନିଜ ବୟଫ୍ରେଣ୍ତ ଉପରେ ଭରସା ନାହିଁ ।

୩) ଶାଳୀ ଭିଣେଇକୁ- ପ୍ରେମ କେବେ ହୋଇଥାଏ ? ଭିଣେଇ- ପ୍ରେମ ତେବେ ହୋଇଥାଏ ଯେବେ ରାହୁ,କେତୁ, ଓ ଶନିଙ୍କ ଦଶା ଖରାପ ଚାଲିଥିବ, ଓ ତୁମର ମଙ୍ଗଳ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଥିବ, ଓ ଭଗବାନ ମଜା ନେବାପାଇଁ ମୁଡ୍ ରେ ଥିବ ।

୪) ସ୍ୱାମୀ ମଦ ପିଇକରି ରାତିରେ ଘରକୁ ଲେଟ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିଲା, ତେବେ ସ୍ତ୍ରୀ ହାତରେ ଝାଡୁ ନେଇକରି ସାମ୍ନାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲା, ସ୍ୱାମୀ କହିଲା- କେତେ କାମ କରିବୁ ତୁ, ଆଣେ ଏହି ଝାଡୁ ମୋତେ ଦେଇଦେ, ରାତିର ଦିଇଟା ବାଜିଲାଣି, ଶୋଇବୁନି କି, କିଛି ତ ଯତ୍ନ ନେ ପାଗେଳି, ଏହା ଶୁଣିକରି ସ୍ତ୍ରୀର ଆଖିରୁ ଲୁହ ଚାଲି ଆସିଲା ।

୫) କାଲି ଗୁପ୍ତାଜୀ ମଲ୍ କୁ ଚପଲ୍ କିଣିବାକୁ ଗଲେ, ତେବେ ଦୋକାନୀ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କର ସ୍ୟାନିଟାଇଜିଙ୍ଗ୍ କଲା, ତାପରେ ସାବୁନ୍ ରେ ପାଦ ଧୋଇଲା, ଟାୱେଲ୍ ରେ ପାଦ ପୋଛିଲା, ତାପରେ ଚପଲ ପିନ୍ଧାଇଲା, ଗୁପ୍ତାଜୀ ଚୁପ୍ ଚାପ୍ ପଇସାଦେଇଦେଲେ ଓ ଯିବାକୁ ଲାଗିଲେ, ଦୋକାନୀ ପଚାରିଲା- କିଛି ନେବାର ଅଛି କି, ଗୁପ୍ତାଜୀ-କହିଲେ- କିଣିବାର ତ ଥିଲା ଅଣ୍ତରୱେୟାର୍ ବି, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସେବା ଦେଖିକରି କିଣିବାର ଇରାଦା କ୍ୟାନସେଲ୍ କରିଦେଇଛି ।

୬) ଯଦି କେଉଁ ସୁନ୍ଦର ସ୍ତ୍ରୀ ତୁମକୁ ଦେଖି ନିଜ କାନି ଠିକ୍ କରିଥାଏ ତେବେ ବୁଝୀଯିବେ କି ସେ ତୁମର ଭିତରେ ରାମ୍ ରହିମ୍ କୁ ଚିହ୍ନିସାରିଛି, ଓ ଯଦି ସେ ନିଜ କାନି ପକାଇଦିଏ ତେବେ ବୁଝିଯିବେ କି ଆପଣଙ୍କୁ ହନିପ୍ରିତ୍ ମିଳିଯାଈଛି ।

୭) ପଠାନ୍ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଗୁଳି କରିଦେଲା, ତାର ସ୍ତ୍ରୀ କେବଳ ଏତିକି କହିଥିଲା କି ମୁଁ ନିଜ ଜୀବନ ଶାନ୍ ଓ ଶୋକତ୍ ରେ କଟାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ଏବେ ପଠାନ୍ ଭାଇ ଶାନ୍ ଓ ଶୋକତ୍ କୁ ଖୋଜୁଛି ।

୮) ନୁଆ ସାର୍ କ୍ଲାସରେ ଗୋଟେ ଛୁଆକୁ ପଚାରିଲେ ,ସାର୍- ଏକ ମହାନ୍ ବୈଜ୍ଞାନିକ ନାଁ କୁହ, ପୁଅ- ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ, ସାର୍ ବାଡି ହାତରେ ନେଇକରି ଏଇଟା ଶିଖିଛ ? ଦ୍ୱିତୀୟ ଛୁଆ- ଇଏ ତୋତଲା ଅଟେ ସାର୍, ଆର୍ଯ୍ୟଭଟ୍ଟ କହୁଛି ।

୯) ଥରେ ବିଜ୍ଞାନର ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ପପୁକୁ ପଚାରିଲେ , ପପୁ କୁହ ଚନ୍ଦ୍ରରେ ପ୍ରଥମ ପାଦ କିଏ ଦେଇଥିଲେ ? ପପୁ- ନିଲ୍ ଆମଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ୍, ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ- ସାବାସ୍, ଓ ଆଉଜଣେ ? ପପୁ- ଦ୍ୱିତୀୟ ଜଣ ବି ସିଏ ହୋଇଥିବା ମ୍ୟାଡାମ୍ । ଲଙ୍ଗଡା ହୋଇଥିବେ ନା କଣ ?

୧୦) ଏକ ସହରୀ ପୁଅ ନଦୀରେ ବତକଙ୍କ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରୁଥିଲା, ଲକ୍ଷ୍ୟଭେଦ ହୋଇଗଲା, ଓ ପାଣି ଭରୁଥିବା ଏକ ଗାଁର ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକର ମାଠିଆରେ ବାଜିଲା ଓ ମାଠିଆ କଣା ହୋଇଗଲା, ସେ ସେହି ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକ ପାଖକୁ ଗଲା ଓ କହିଲା- ସରି ଫର୍ that ସେହି ମହିଳା ଏକ ଜୋରଦାର୍ ଚାପୁଡା ମାରିଲା, ଓ କହିଲା- ଦହିଜରାର ନାତି, ତେବେ ମାଠିଆ ତ ଫୋରି ଦିହିସ୍ ଉପରକୁ କହନ୍ତି, ଶାଢି ଫର୍ ଦେବ୍, ଆରେ ତୋର କଲିଜା ବାହାର କରିଦେବି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *