May 23, 2024

Odia Express

News For Public

ସଲମାନ୍ ଙ୍କ ସହ Bhumika Chawala କରିଥିଲେ ଡେବ୍ୟୁ , ସୁଶାନ୍ତ ବଡ ଭଉଣୀ ହୋଇକରି ଫେରିଲେ, ଏବେ ଏତେ ବଦଳିଗଲା ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଲୁକ୍

ବଲିଉଡ୍ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିର ଏମିତି ବହୁତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଉଛି, ଯିଏ ନିଜ ଭଲ ଅଭିନୟ ଦ୍ୱାରା ସୁନ୍ଦରତାରୁ ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିନେଇଥିଲେ, ବହୁତ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ନିଜ ନିରିହ ପଣିଆରୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟ ବଡ ପର୍ଦାରେ ବି ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ, ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ ରୁ ଏକ ଭୁମିକା ଚାୱଲା ନାଁ ଆସିଥାଏ, ଭୁମିକା ଚାୱଲା ବର୍ଷ ୨୦୦୩ ରେ ସଲମାନ ଖାନ୍ ସହ ଫିଲ୍ମ ତେରେ ନାମ୍ ନିଜ ବଲିଉଡ୍ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ଭୁମିକା ଚାୱଲାଙ୍କ ଜନ୍ମ ୨୧ ଅଗଷ୍ଟ ୧୯୭୮ ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋଇଥିଲା, ଓ ଛୁଆବେଳରୁ ତାଙ୍କ ରୁଚି ଅଭିନୟରେ ରହିଥିଲା

ନିଜ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବାପାଇଁ ଭୁମିକା ଚାୱଲା ଓ ନିଜ ପାଠପଢା ପୁରା କରିବାପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଗଲେ, ଆଜି ଆମେଆପଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଅବସରରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା କିଛି ମହତ୍ତ୍ୱପୁର୍ଣ୍ଣ କଥା ବିଷୟରେ କହିବୁ । ଭୁମିକା ଚାୱଲା ଏକ ପଞ୍ଜାବୀ ପରିବାରରୁ ଅଟନ୍ତି, ତାଙ୍କ ବାପା କର୍ନଲ୍ ଥିଲେ, ତାଙ୍କ ପାଠପଢା ଦିଲ୍ଲୀରୁ ପୁରା କରିଥିଲେ, ବୋଧେ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଥିବେ ଯାହାଙ୍କୁ ଭୁମିକାଙ୍କୁ ଚାୱଲା ଅସଲି ନାଁ ଜଣାଥିବ, ତାଙ୍କ ଅସଲି ନାଁ ରଚନା ଚାୱଲା ଅଟେ, ଭୁମିକା ଚାୱଲା ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୁରା କରିବାପାଇଁ ୧୯୯୮ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଗଲେ

ଏଠାରେ ଆସିବାପରେ ସେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଫଟୋଗ୍ରାଫର୍ ଡେବ୍ୟୁ ରତନାନୀ ଙ୍କ ଠାରୁ ଫଟୋସୁଟ୍ କରିଥିଲେ, ଓ ଆରମ୍ଭ ସେ ବହୁତ ବିଜ୍ଞାପନରେ କାମ କରିଥିଲେ । ଭୁମିକା ଚାୱଲା ନିଜ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭରୁ ସାଉଥ୍ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିରୁ ବର୍ଷ ୨୦୦୦ ରେ କରିଥିଲେ, ସେ ତେଲେଗୁ ଫିଲ୍ମ ୟୁବୁକୁଡୁ ରୁ ନିଜ ଅଭିନୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଫିଲ୍ମ ପର୍ଦାରୁ କିଛି ଖାସ୍ କମାଲ୍ ଦେଖାଇପାରିଲେ ନାହିଁ

ଏହାପରେ ଭୁମିକା ଚାୱଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ତାମିଲ୍ ଫିଲ୍ମ ବଦ୍ରି କାମ କରିବାର ଅବସର ମିଳିଲା, ଏହି ଫିଲ୍ମରୁ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ, ତାହାପରେ ତାଙ୍କର ତୃତୀୟ ତେଲେଗୁ ଫିଲ୍ମ ଖୁସି ଆସିଥିଲା, ଏହି ଫିଲ୍ମ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାଏ, ଏହି ଫିଲ୍ମ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍ ରେ ସବୁ ରେକର୍ଡ୍ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିଲା, ଏହି ଫିଲ୍ମ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏକ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା ।

ଫିଲ୍ମ ତେରେ ନାମ୍ ଅଭିନୟ କରିବା ପରେ ସବୁ ଲୋକ ଏହା କହିବାକୁ ଲାଗିଲେ କି ଭୁମିକା ଚାୱଲା ବଲିଉଡ୍ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିର ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରା ତୟ କରିବେ କିନ୍ତୁ ଏମିତି ବିଲକୁଲ୍ ହେଲା ନାହିଁ, ଭୁମିକା ଚାୱଲା ରନ୍, ଦିଲ୍ ଯାହାକୁ ଅପନା କାହା, ଗାନ୍ଧୀ ମାଇ ଫାଦର୍, ଦିଲ୍ ଯୋ ଭି କହେ, ସିଲସିଲା ଯେପରି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ କି କିନ୍ତୁ ସେ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମରେ କିଛି ଖାସ୍ ସଫଳତା ମିଳିପାରିନଥିଲା ।

ଭୁମିକା ଚାୱଲା ପରିଶେଷରେ ୨୦୦୭ ରେ ଫିଲ୍ମ ଗାନ୍ଧୀ ମାଇ ଫାଦର୍ ନଜର ଆସିଥିଲେ, ଏହାପରେ ୨୦୧୬ ରେ ସେ ଫିଲ୍ମ ଏମ୍ ଏସ୍ ଧୋନୀ ରେ କାମ କରିଥିଲେ, ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଭଉଣୀ ଭୁମିକାରେ ନଜର ଦେଇଥିଲେ, ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କ ଭୁମିକା ଜୟନ୍ତି ଗୁପ୍ତା କରିଥିଲେ । ଯଦି ଆମେ ଭୁମିକା ଚାୱଲା ନିଜ ଜୀବନରେ ବିଷୟରେ କଥା କହିଲେ ସେ ନିଜ ବୟଫ୍ରେଣ୍ତ ଭରତ ଠାକୁର ୨୦୦୭ ରେ ବିବାହ କରିନେଇଥିଲେ ଓ ବିବାହ ପରେ ୨୦୧୪ ରେ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପୁଅ ହୋଇଥିଲା । ଭୁମିକା ଚାୱଲା ଏବେ ପ୍ରଥମେ ଅଧିକା ଷ୍ଟାଇଲ୍ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି, ଓ ସେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଉପରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି, ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ନିଜ ସୁନ୍ଦର ଫଟୋ ସେୟାର୍ କରନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *