May 16, 2024

Odia Express

News For Public

ନିରଜ୍ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ Handsome Look ର ହେଉଛି ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚା, ମିଳିପାରେ ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ, ଫ୍ୟାନ୍ସ ମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ବହୁତ ଉତ୍ସାହ

ଜାଭେଲିନ୍ ଥ୍ରୋରେ ଭାରତକୁ ଗୋଲଡ୍ ମେଡାଲ୍ ଦେଇଥିବା ଆଥଲିଟ୍ ଷ୍ଟାର୍ ନିରଜ୍ ଚୋପ୍ରା ଏହି ଦିନ ବହୁତ ଅଧିକା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି, କହିଦେବୁ କି ନିରଜ୍ ଚୋପ୍ରା ଖେଳର ମଇଦାନ୍ ବାହାରେ ବହୁତ ଷ୍ଟାଇଲିଷ୍ଟ ଲୁକ୍ ମେନଟେଣ୍ଟ୍ କରିରଖିଥାନ୍ତି, ଏହା ଛଡା ଟ୍ୱିଟର୍ ଓ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ନିଜ ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ନିଜ ଫଟୋ ସେୟାର୍ କରନ୍ତି । ନିରଜ୍ ଫେମସ୍ ହେବାପରେ ବହୁତ୍ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆର ୟୁଜର୍ସ ଏହା ମାନୁଛନ୍ତି କି ନିରଜ୍ ନିଜ ହ୍ୟାଣ୍ତସମ୍ ଲୁକ୍ ଦମ୍ ରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଫିଲ୍ମରେ ସେ ନିଜ ଅଭିନୟ କରିପାରିବେ । ଏହା ଛଡା ବହୁତ ୟୁଜର୍ସ ଏହା ଲେଖିଥିଲେ କି ଯଦି ବଲିଉଡ୍ ଖିଲାଡି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଉପରେ କିଛି ଫିଲ୍ମ ହେଲା ତେବେ ସେଥିରେ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଭୁମିକା ନିଭାଇବା ପାଇଁ ନିରଜ୍ ଚୋପ୍ରାଙ୍କୁ ସାଇନ୍ କରାଯାଉ, ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ କାହାଣୀ କହୁଛୁ

ଯେବେ ନିରଜ୍ ଚୋପ୍ରା ଇଣ୍ତୋନେସିଆ ର ଜାକର୍ତ୍ତାରେ ଆୟୋଜିତ ହେଇଥିବା ୧୮ ତମ ଏସିଆଇ ଖେଳରେ ଜାଭେଲିନ୍ ଥ୍ରୋ ରେ ଗୋଲଡ୍ ଜିତିଲେ ତେବେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିରଜଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିକରି କହିଲା ଆପଣ ତ ସାହାରୁଖ୍ ଖାନ୍ ଙ୍କ ଠାରୁ ବି ଅଧିକା ହ୍ୟାଣ୍ତସମ୍ ଲାଗୁଛନ୍ତି, ନିରଜ୍ ଙ୍କ ଏହି ଯାତ୍ରା ବହୁତ ମୁସକିଲ୍ ଭରା ରହିଥିଲା, କହିଦେବୁ କି ୧୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ୯୦ କିଲୋର ଥିଲେ, ଯାହାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ଘର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତି ମଇଦାନରେ ଦୌଡିବାକୁ ପଠାଇଦେଉଥିଲେ, ଓ ସେଠାରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ସେ ଜାଭେଲିନ୍ ଥ୍ରୋ କରୁଥିବାର ଦେଖୁଥିଲେ ତାହାପରେ ସେ ଏହି ଖେଳକୁ ଶିଖିବାକୁ ମନ କଲେ ଓ ଏଥିରେ ସେ ସମର୍ପିତ ହୋଇଗଲେ।

ନିରଜ୍ ଗତ ବର୍ଷରୁ ନିଜ ଖେଳକୁ ଭଲ କରିଛନ୍ତି, ଓ ଏବେ ତ ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ ୨୦୨୧ ରେ ସେ ଗୋଲଡ୍ ମେଡାଲ୍ ଜିତିକରି ଇତିହାସ ରଚିଦେଲେ, କହିଦେବୁ କି ଭାରତରେ ଗତ ଥର ୧୯୦୦ ରେ ଆଥଲେଟସ୍ ପଦକ ଆଣିଥିଲେ ଓ ନିରଜ୍ ୧୨ ବର୍ଷ ପରେଏହାକୁ ଆଉଥରେ ଦୋହରାଇଦେଇଛନ୍ତି, ଅଜି ନିରଜ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ତିଆ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଲୁକ୍ ଓ ପର୍ସନାଲିଟି କୁ ଦେଉଛନ୍ତି କଡା ଟକ୍କର, କହିଦେବୁ କି ନିରଜ୍ କେବଳ ସିନିୟର୍ ସ୍ତରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରମଣ୍ତଳ ଓ ଏସିଆଇ ଖେଳରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣପଦକ ଜିତିନାହାନ୍ତି ବରଂ ଜୁନିୟର୍ ସର୍କିଟ୍ ରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କମାଲ୍ ଥିଲା

୨୦୧୬ ରେ ନିରଜ୍ ବିଶ୍ୱ ୟୁ ୨୦ ଚ୍ୟାମ୍ପିୟନ୍ ହୋଇଥିଲେ, ଓ ୮୬,୪୮ ମିଟର ଜାଭେଲିନ୍ ଥ୍ରୋ କରି ସେ ବିଶ୍ୱ ଅଣ୍ତର୍ ୨୦ ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାଁ କରିଦେଲେ, ନିରଜଙ୍କ ଏଇ ରେକର୍ଡ ଆଜି ଯାଏଁ ବି ଅଛି । ନିରଜ ପ୍ରମୁଖ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଇକରି ସମୁଦାୟ ୬ ଟି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ସହିତ ପ୍ରାୟ ସାତଟି ପଦକ ନିଜ ନାଁରେ କରିଛନ୍ତି, କହିଦେବୁ କି ବିଶ୍ୱ ଚ୍ୟାମ୍ପିୟନକୁ ଛାଡିକରି ସବୁ ପ୍ରମୁଖ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ସେ ଗୋଲଡ୍ ମେଡାଲ୍ ପାଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଅସଲି ପରିଚୟ ୨୦୧୬ ର ଜୁନିୟର୍ ବିଶ୍ୱ ଚ୍ୟାମ୍ପିୟନସିପ୍ ରେ ୮୬,୪୮ ମିଟର ଅଣ୍ତର ୨୦ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ସହ ଏକ ଐତିହାସିକ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣପଦକ ଭାବେ ଜିତିବାଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *