June 19, 2024

Odia Express

News For Public

ସାକ୍ଷାତ କରନ୍ତୁ Cricket ଜଗତର ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ ଦିଗଜ୍ଜଙ୍କ ସହ ,ଏମାନଙ୍କର ବିବାହିତ ଲାଇଫ୍ ରହିଥିଲା ସବୁଠାରୁ ବେକାର୍, ଏବେ ଅଛନ୍ତି ଛାଡପତ୍ର ଧାରୀ

1 min read

ବଲିଉଡ୍ ଜଗତର ଛଡା ମର୍ଡର୍ଣ୍ଣ ପିଢି ବହୁତ ମଜାଦାର୍ କ୍ରିକେଟ୍ ବି ଅଛନ୍ତି, କ୍ରିକେଟର ଧୁରନ୍ଧର ଫ୍ୟାନ୍ସ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଏତିକି ନୁହେଁ ବରଂ ସମସ୍ତେ ଖେଳାଳୀ ନିଜ ଜୀବନରେ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଅଧିକାଂଶ କ୍ରିକେଟିୟସ ନିଜ ପର୍ସନାଲ୍ ଲାଇଫ୍ କାହାକୁ ସେୟାର୍ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମିତି ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଏମିତି ଦିଗଜ୍ଜ ପ୍ଲେୟାର୍ସଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଉତଥାନ ପତନ ରହିଥିଲା, ସେ ବିବାହ ତ କିଛି ସମୟରେ ଏମାନଙ୍କର ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଯାଇଥିଲା, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ପ୍ଲେୟାର୍ସଙ୍କ ବିଷୟରେ ।

୧) ମହମ୍ମଦ ଶାମୀ- ମହମ୍ମଦ ଶାମୀ ବିବାହ ହସିନ୍ ଜାହାଁଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ବିବାହ ସବୁଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବିବାହରୁ ଗୋଟେ ଥିଲା।  କାରଣ ହସିନ୍ ଜାହାଁ ମହମ୍ମଦ ଶାମୀଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଉପରେ ବହୁତ ପ୍ରକାର ପ୍ରଶ୍ନ ଆଣିଥିଲା ଏହା ଛଡା ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାରଣରୁ ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ଟିମ୍ ରୁ ବାହାରକୁ ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଦିଆଯାଇଥିଲା, ପରିଶେଷରେ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇ ମହମ୍ମଦ ଶମି ହସିନ୍ ଜାହାଁଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ।

୨) ସୋଏବ୍ ମଲ୍ଲିକ୍- ପାକିସ୍ଥାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର ଜଣାଶୁଣା ପ୍ଲେୟାର୍ ସୋଏବ୍ ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ଆଜି କିଏ ବା ନଜାଣେ । ସେ ଭାରତୀୟ ଟେନିସ୍ ପ୍ଲେୟାର୍ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ବିବାହ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସାନିଆ ବିବାହ କରିବା ପୁର୍ବରୁ ସେ ବିବାହିତ ହୋଇଥିଲେ, ସେ ୨୦୦୨ ରେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା ବିବାହ କରିବା ଯୋଗୁଁ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ଆୟଶା ସିଦ୍ଧିକି ଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ।

୩) ବିନୋଦ କାମ୍ବଲି- କ୍ରିକେଟ୍ ଧୁରନ୍ଧର ରହିଥିବା ବିନୋଦ କାମ୍ବଲି ୧୯୯୮ ରେ ନିଜ ଛୁଆବେଳର ବନ୍ଧୁ ନୁବେଲା ଲୁଇସ୍ ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ନେଇ ଜଣେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ।

୪) ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ- ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ବିବାହ ନିତିକା ବଞ୍ଜରା ସହ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ୨୦୧୨ ରେ ସେ ଏଥିପାଇଁ ଛାଡପତ୍ର ନେଇଥିଲେ କି କାରଣ ନିତିକା ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ମୁରଲି ବିଜୟଙ୍କ ସହ ଏକ୍ସଟ୍ରା ମ୍ୟାରେଟିଆଲ୍ ଆଫେୟାର୍ ଚାଲିଥିଲା, ଏହାପରେ ୨୦୧୩ ରେ ସେ ଦିପିକା ପଲ୍ଲିକଲ ରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିନେଲେ ।

୫) ମହମ୍ମଦ ଆଜାରୁଦ୍ଧିନ୍- ମହମ୍ମଦ ଆଜରୁଦ୍ଧିନ୍ ଭାରତର ଜଣାଶୁଣା କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଳୀ ଥିଲେ, ତାଙ୍କ ବିବାହ ନୌରିନଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିଲା, ଦୁହେଁଙ୍କ ବୈବାହିକଙ୍କ ଜୀବନ ଖୁସିରେ କଟିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ସେହି ସମୟରେ ଭୁକମ୍ପ ଆସିଥିଲା ଯେବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସଙ୍ଗିତା ବିଜଲାନୀ ତାଙ୍କ ଲାଇଫ୍ ରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ, ସେ ବିବାହ କରିବାପାଇଁ ଆଜାରୁଦ୍ଧିନ୍ ୧୯୯୬ ରେ ନୌରିନ୍ ଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ, କହିଦେବୁ କି ମହମ୍ମଦ ଆଜାରୁଦ୍ଧିନ୍ ଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ବଲିଉଡ୍ ଫିଲ୍ମ ବି ତିଆରି ହୋଇଛି, ଯାହାର ନାଁ ଆଜାର୍ ଥିଲା, ଫିଲ୍ମରେ ସଙ୍ଗୀତା ବିଜଲାନୀଙ୍କ ସଂମ୍ପର୍କକୁ ଦେଖାଯାଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *