May 16, 2024

Odia Express

News For Public

ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ US କିଣିଲେ 728 କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଆଲିଶାନ୍ ହୋଟେଲ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କେତେ ଅଟେ ଗୋଟେ ଦିନର ଚାର୍ଜ

ଏସିଆର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଏହି ଦିନ ଲକଜୁରୀ ରିୟଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ରେ ବହୁତ ଅଧିକା ଇଚ୍ଛାରଖନ୍ତି, ଏବେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ବିଶାଳକାୟ ଲକଜୁରୀ ହୋଟେଲ୍ କିଣିଛନ୍ତି, କୁହାଯାଉଛି କି ଏହି ହୋଟେଲ୍ ହଲିଉଡ୍ ର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଠିକଣା ଅଟେ ।ସୁଚନା ପାଇଁ କହିଦେବୁ କି ଶନିବାରକୁ ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ ପ୍ରିୟିୟମ୍ ଲକଜୁରୀ ହୋଟେଲ୍ ୯,୮୧ କୋଟି ଡଲାର୍ ମାନେ ୭୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବାର ଘୋଷଣା ହୋଇଥିଲା, କହିଦେବୁ କି ଏକ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ସମୟରେ ରିଲାୟନ୍ସ ଦ୍ୱାରା କେଉଁ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଟେଲ୍ ର ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଧିଗ୍ରହଣ ଅଟେ, ଗତ ବର୍ଷରୁ ଅପ୍ରେଲରେ ରିଲାୟନ୍ସ ବ୍ରିଟେନ୍ ରେ ଷ୍ଟୋକ୍ ପାର୍କ ଲିମିଟେଡ୍ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ନ୍ୟୁୟର୍କ ପ୍ରାଇମ୍ ଲୋକେସନ୍ ପ୍ରିଷ୍ଟିନ୍ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ପାର୍କ ଓ କୋଲମ୍ବସ୍ ସର୍କଲ୍ ପାଖରେ ଥିବା ଏହି ହୋଟେଲ୍ ୨୦୦୩ ରେ ତିଆରି ହୋଇଥିଲା, ଏଥିରେ ୨୪୮ ରୁମ୍ ଓ ସୁଇଟ୍ ଅଛି, ଏଠାରେ ରହିବାପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁଦିନ କମ୍ ସେ କମ୍ ୫୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଏହି ହୋଟେଲ୍ ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ରୁମ୍ ୭୪୫ ଡଲାର୍ ସବୁଦିନର ଭଡା ଅଟେ । ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ରୁମ୍ ବିଷୟରେ କଥାହୋଇଗଲା, ଏବେ କଥା ହେବା ସବୁଠାରୁ ଦାମିକା ରୁମ୍ ବିଷୟରେ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଏହି ହୋଟେଲ୍ ଓରିଏଣ୍ଟାଲ୍ ସୁଇଟ୍ ଭଡା ଶୁଣିକରି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ

ଏଥିରେ ଗୋଟେ ରାତି ବିତାଇବା ଭଡା ୧୪ ହଜାର ଡଲାର୍ ମାନେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକା ଅଟେ, ହୋଟେଲ୍ ଆଖପାଖରେ ଦୁଇଟି ଲକଜୁରୀ ଅପଶନସ୍ ଅଛି, ୫୩ ତମ ଫ୍ଲୋର୍ ରେ ସ୍ଥିତ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟାଲ୍ ସୁଇଟ୍ ଓ ସୁଇଟ୍ ୫୦୦୦ ଭଡା ଅଧିକା ଅଛି, ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ତ ଅଭିନେତା ଲିୟ୍ମ୍ ନିସନ୍, ଆମେରିକା ଅଭିନେତା ଲୁସି ଲିୟୁ, ହଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ଦେବ ପଟେଲ ପରି ଦର୍ଜନ ଅଭିନେତା ଏହି ହୋଟେଲ୍ ରେ ରୁହନ୍ତି  ।

ବ୍ଲୁମବର୍ଗ ବିଲିୟନର୍ସ ଇଣ୍ତେକ୍ସ ଅନୁସାରେ ରିଲାୟନ୍ସ ଇଣ୍ତଷ୍ଟ୍ରିର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ନିଜ ସଂମ୍ପତ୍ତି କୋରନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଅଧିକା ବଢିଛି, ଓ ଏବେ ତାଙ୍କ ସଂମ୍ପତ୍ତି ୯୨,୯ ଆରବ ଡଲାର୍ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ଦୁନିଆଁର ୧୧ତମ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ସେ ଟପ୍ ୧୦ ବି ହୋଇସାରିଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବୁ କି ଏବେ ଦୁନିଆଁର ଧନୀବ୍ୟକ୍ତି ଏଲନ୍ ମସ୍କ୍ ଅଟନ୍ତି ଯାହାଙ୍କ ସଂମ୍ପତ୍ତି ୩୦୦ ଆରବ ଡଲାର୍ ପାର୍ କରିସାରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *