Funny ଜୋକ୍ସ- ମାଷ୍ଟର୍ ଜୀ ଛୁଆଙ୍କର ସବୁ ଲଞ୍ଚ୍ ଖାଇଦେଲେ, ଓ ହାକୁଟି ମାରି କହିଲେ କି ପୁଅ- ଘରେ ଯାଇକି ମୋର ନାଁ ରେ କହିବୁନି ତ ,ତାପରେ ଛୁଆ ଯାହା କହିଲା ଶୁଣିକି ସାର ହେଲେ ବେହୋସ..

ହସିବା ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଫାଇଦାଦାୟକ ହୋଇଥାଏ, ଓ ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ହସିବା ଓ ହସାଇବାର କୌଣସି ମଉକା ଛାଡିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଓ ଯେବେ ଆମେ ଖୁସି ହୋଇଥାଉ ତେବେ ଆମର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏକଦମ୍ ସତେଜ ରୁହେ, ଏହି କଥାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଜି ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଆମେ କିଛି ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବୁ, ଯାହାକୁ ପଢିବାପରେ ଆପଣଙ୍କ ହସ ଆଉ ଅଟକିବ ନାହିଁ, ତେବେ ଆଉ ବିଳମ୍ବ କାହିଁକି ଆସନ୍ତୁ ହସିବା ଓ ହସାଇବାର୍ ମଜାଦାର୍ ସିଲସିଲାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ।

୧) ପପୁ- ବଣ୍ଟିକୁ- ତୋତେ କେବେ କାହାକୁ ଭଲ ପାଇବା ହେଇଛି ? ବଣ୍ଟି- ହଁ ହେଇଥିଲା ମୋତେ, କିନ୍ତୁ ସେ ମାନିଲା ନାହିଁ । ପପୁ କଣ କହୁଛି ? ଝଣ୍ତୁ- କହେ- ଆଇ ଲଭ୍ ୟୁ ଟୁ, ଜଣାନାହିଁ କିଏ ସେ ?

୨)ଗୋଟେ ଛୁଆ ନିଜ ମାକୁ କହିଲା, ମା ଏତେ ବଡ କେବେ ହୋଇଯିବି କି ତୁମକୁ ବିନା ପଚାରି ଯେଉଁଠିକୁ ହେଲେ ଯାଇପାରିବି, ମା ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁନେଲା ଭଳି ଉତ୍ତର ଦେଲା- ପୁଅ ଏତେ ବଡ ତୋର ବାପା ବି ହେଇନି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ।

୩) ପପୁକୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ଫାଶୀ ହେବାର ଥିଲା, ପୋଲିସ୍ –କାଲି ସକାଳୁ ୫ ଟା ବେଳେ ତୋତେ ଫାଶିଲଗାଯିବ, ଏହା ଶୁଣିକରି ପପୁ ଜୋର୍ ଜୋରରେ ହସିବାକୁ ଲାଗିଲା ।,  ପୋଲିସ୍- କଣପାଇଁ ହସୁଛୁ କିରେ ? ପପୁ- ମୁଁ ତ ସକାଳ ୮ ଟାଯାଏଁ ଶୋଉଛି ।

୪) ସ୍ତ୍ରୀ ରାଗରେ- ମୁଁ ଘର ଛାଡିକି ଯାଉଛି, ସ୍ୱାମୀ ରାଗରେ- ହଁ ଜାନ୍ ଛାଡ ଏବେ, ସ୍ତ୍ରୀ- ଖାଲି ତୁମର ଏହି ଜାନ୍ କହିବାର ଅଭ୍ୟାସ ସକାଶେ ମୋତେ ଅଟକାଇଦେଉଛି ।

୫) ଚାରି ଜଣ ମଦୁଆ ଗୋଟେ ଜନାଜାକୁ ଉଠାଇକରି ଜଲଦି ଜଲଦି କବ୍ରକୁ ନେଇଯାଉଥିଲେ, ଏହା ଦେଖିକରି ଗୋଟେ ଯାଉଥିବା ଲୋକ କହିଲା, ଲାଜ ଲାଗୁନି ତଳେ ଶବ ଅଛନ୍ତି, ମଦୁଆ- ତେବେ ଆମେ ଉପରେ କେଉଁ ପୃଥିବୀକୁ ଧରି ବସିଛୁ କି ?

୬) ଦିନେ ରାସ୍ତାରେ ଓକିଲ ସାହେବଙ୍କୁ ଗୋଟେ ଭିକାରୀ ଦେଖାହେଲା, ଭିକାରି ଓକିଲଙ୍କୁ- ବାବୁ କିଛି ପଇସା ଦେଇଦିଅ, ଓକିଲ ସାହେବ- ଆରେ ଭାଇ ତୁ ତ ସୁସ୍ଥ୍ୟ ଅଛୁ, କିଛି କାମ କରୁନୁ କଣପାଇଁ ? ଭିକାରି-ଓକିଲ ସାହେବ ମୁଁ ପଇସା ମାଗିଛି, ଉପଦେଶ ନୁହେଁ ।

୭) ବାହାଘରର ଆଗାମୀ ଦିନ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ସ୍ତ୍ରୀ ମରିଗଲା ବିଚରା ବହୁତ କାନ୍ଦୁଥିଲା, ସାଙ୍ଗ- ଭାଇକଣ ହେଲା ଭାଉଜଙ୍କୁ? ବ୍ୟକ୍ତି-କିଛି ନାହିଁ ସାଙ୍ଗ, ଖାଲି ଦହି ଖାଉଥିଲା, ଓ ଖାଉ ଖାଉ, ସାଙ୍ଗ- ଆଚ୍ଛା ଏହା କହ, ଦହି ଆଉ ଅଛି କି ?

୮) ଭିକାରୀ- ଗୋଟେ ଟଙ୍କା ଦିଅ ବାବୁ, ରାମୁ- କାଲି ଆସିବୁ ଯା କାଲି, ଭିକାରୀ- ଏହି କାଲି କାଲିର ଚକ୍କରରେ ଏହି କଲୋନୀରେ ମୋର ହଜାର୍ ଟଙ୍କା ବାକି ପଡିଛି ।

୯) ଚମ୍ପକ୍- ମା ପ୍ଲିଜ୍ ଏହି ରସିରେ ନିଜ ଜିଭକୁ କାଟିଦିଅ, ମା- ମୁର୍ଖ, ରସିରେ ଜିଭ କେମିତି କଟିବ ? ଚମ୍ପକ୍- କାହିଁକି ନୁହେଁ ? କାଲି ବାପା କହୁଥିଲେ, ତୋର ଜୁବାନ୍ କଇଁଚି ପରି ଚାଲୁଛି ।

୧୦) ମାଷ୍ଟରୀ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟର ଲଞ୍ଚ୍ ପୁରା ଖାଇଦେଲେ, ଓ ଛୁଆକୁ ଡରାଇକରି କହିଲେ, ଘରେ ଯାଇକରି ମୋର ନାଁ ନେବୁନି, ମୁଁ ତୋର ଲଞ୍ଚ୍ ଖାଇଦେଲି ବୋଲି, ଛୁଆ- ନିରିହ୍ ହୋଇ ନା ସାର୍, ମୁଁ ଘରେ ଯାଇକରି କହିବି କି ମୋର ଖାଇବା କୁକୁର ଖାଇଦେଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.